Як зробити міні-елеватор для зберігання зерна своїми руками

Бізнес ідея зернового міні елеватора дає кілька видів доходів. Нові підходи до елеваторного зберігання зернових та олійних культур не потребують великих інвестицій. Проста технологія робить зерновий банк доступним для організатора малого бізнесу. Сам зерновий елеватор можна порівняти із банком високоприбуткових вкладів. Місце золота в ньому зберігається зерно, яке має меншу вартість, але більш високу і логічну цінову волатильність (фінансовий показник мінливості цін).

Прибутковий потенціал датського міні-елеватора

Зерновий елеватор своїми руками.

Перше, що приваблює в даному бізнесі - це продаж затребуваного товару, який завжди має попит і довго покупців шукати не доводиться. Перший вид прибутку від зернового міні елеватора - перепродаж. Здійснюється купівля зерна в сезон урожаю за мінімальними цінами і зберігається кілька місяців до найвигіднішої пропозиції для продажу.

Ціни зернових культур змінюються подібно до курсу акцій, але мають свої певні тенденції зростання після врожаю. За ціновим графіком продовольчих культур не складно визначити циклічні моменти спаду цін під час сезонів урожаю. Аналізуючи історію цін зернового ринку, складно передбачити, скільки конкретно можна заробити наступного року. Видно лише одне – прибуток буде суттєвим. Не варто забувати про додаткові корисні фактори зберігання пшениці, що впливають на клас, який підвищується завдяки зберіганню на зерновому елеваторі.

Згодом прийде досвід. Кожен бізнесмен зможе ефективно аналізувати та прогнозувати ринки зернових, олійних культур не гірші від зернотрейдера. Але спочатку потрібен зерновий міні елеватор за доступною ціною. А ціну визначає не лише ефективність та якість обладнання, а й сама технологія, яка має знижувати витрати за рахунок інноваційних нововведень.

На зерновому міні елеваторі зерно сушиться за датською технологією

Міні елеватор для зберігання зерна.

Володіти власним зерновим міні-елеватором – це велика перевага для зернотрейдера або фермера. Зовсім не дорого коштуватиме вартість бюджетного зернового елеватора, якщо його зібрати за датською технологією. Данія завжди славилася своїми досягненнями у галузі енергозберігаючих високих технологій. Зерно в данини сушать і зберігають у незвичайний спосіб. Найголовніший плюс датського елеватора в тому, що він є зерносушаркою та зерносховищем одночасно.

Тепер докладно про технологію. Сам елеватор працює як зерносушарка для підлоги. Зерно зберігається у спеціально обладнаному складі. Процес сушіння відбувається за рахунок високопродуктивної вентиляційної системи. Обладнати цей елеватор досить просто за наявності спеціального недорогого обладнання.

Вздовж підлоги відділення для наповнення зерна встановлюються перфоровані хвилеподібні канали, які підключені до загального вентиляційного короба. Сам короб також виконує функцію четвертої перегородки відділення зберігання врожаю. Тому його висота буде завжди вищою за рівень наповнення зерном. До коробу підключається вентиляторна установка, яка нагнітає повітря у вентиляційний короб, а він роздає його по перфорованим каналам, розташованим під зерном. Таким чином, повітря проходить повністю по всьому зерну одночасно. Також буде потрібна система контролю вологості повітря на вході припливу. Вона повинна відключати вентилятор під час поганої та вологої погоди. Для таких випадків, можливо, доведеться придбати теплову гармату, але підключати її до зернового елеватора слід після вентиляторної установки, щоб не скоротити термін її служби шляхом перегріву підшипників. Теплова гармата просушить повітря в процесі сушіння врожаїв у погану погоду.

Складання зернового міні елеватора на готовому прикладі

Зерносушарка своїми руками.

Підлогова зерносушарка є серцем зернового міні-елеватора. Теоретичний принцип дії датської технології зрозумілий, але потрібні практичні розрахунки. Візьмемо за основу практичний приклад для подальших розрахунків. Його можна потім масштабувати і розраховувати, відштовхуючись від базових показників прикладу. Площа виділена зерновому відділенню елеватора становить 6 х 9 метрів, тобто 54 кв.м.

Нам будуть потрібні канали, які складаються з перфорованих хвилеподібних жолобів. Такі жолоби виготовляють металообробні заводи. Розмір ринви 120 х 50 х 30 см., ціна - 12 $ / шт. Таких жолобів на цю площу потрібно 66 шт. Останній жолоб у кожному вентиляційному ряду повинен мати заглушку. Відстань між рядами вентиляційних каналів становить 50 см. Центральний коробоподібний вентиляційний канал можна виготовити з плит вологостійкої фанери (товщиною 8мм) та дерев'яних брусів перетином 5 х 5 см. Головне, щоб саморобний вентиляційний короб був герметичний. Можна використовувати спеціальний герметичний клей для монтажу короба.

З огляду на площу зернового відділення, розміри короба повинні становити: 6 х 0,8 х 1,7 метра. Для такого обсягу вентиляційних каналів необхідно поставити вентиляторну установку з продуктивністю -10900 КУБ.М/ГОД і потужністю 4кВт. Рівень завантаження зерна залежить від показників вологості. Якщо вологість зернової маси становить 20% і вище, то висота завантаження відділу для зберігання врожаю не повинна перевищувати одного метра. Якщо показник вологості – 17%, то вже можна збільшити рівень завантаження до 1,5 метра.

Комплектуючі зерносушарки для підлоги

Технічні характеристики малого елеваторного зерносховища

Недорогий зерновий елеватор має такі технічні характеристики:

Продуктивність при зніманні вологи: Од. вим. Значення
від 19% до 15% т/год 3,3
від 20% до 14% т/год 2,5
Встановлена ​​потужність (електрична) кВт 4

Продуктивність міні зерносушарки

Для малого бізнесу дані показників продуктивності зернового міні елеватора цілком прийнятні. Враховуючи витрати на придбання комплектуючих частин та збирання конструкції, результат перевищує всі очікування у співвідношенні ціни та якості зберігання зерна. Слід звернути увагу на додаткові переваги зерносушильного елеватора:


 1. Забезпечення якісного сушіння продовольчих зернових, олійних культур та фуражу.
 2. Можливість сушіння матеріалу будь-якої початкової вологості, до кондиційної за один цикл без втрати якісних показників.
 3. Висока рівномірність сушіння за рахунок технології та конструкції зерносушарки.
 4. Мінімальні енерговитрати на сушіння та зберігання врожаю.
 5. Універсальність у конструкції обладнання.
 6. Висока пожежна безпека.
 7. Ідеальне співвідношення ціни та якості.

Цей тип зерносушарки задовольняє всі потреби малого бізнесу в галузі сушіння та зберігання продовольчих олійних та зернових культур, а також фуражного матеріалу.

При виконанні елеваторних робіт знадобиться додаткове обладнання

Елеваторне обладнання.

Зерновий міні елеватор слід укомплектовувати додатковим обладнанням для дбайливого зберігання та переміщення зернових, олійних культур. Для дбайливого переміщення зерен краще використовувати пневмотранспортери, щоб унеможливити бій зерна. Пневмонавантажувачі бувають двох типів прямоточні та циклонні.

Прямоточні пневмотранспортери – менш зручні, але дешевші та простіші в процесі експлуатації. Їхній недолік полягає в тому, що на вході необхідно застосовувати фізичну працю. Подача матеріалу здійснюється за допомогою лопат, а далі повітрям по транспортному рукаву зерно надходить у необхідну ємність.

Перевага циклонного типу навантажувача полягає у зручності його використання. Він працює за принципом пилососу. Але через свою складну конструкцію циклонний пневмонавантажувач має високу вартість і вимагає враховувати деякі фактори для транспортування врожаю. А саме: висота рівнів завантажувального та вивантажувального рукавів. Для малого бізнесу найбільше підходить простий і дешевий варіант.

Продуктивність пневмонавантажувачів відносно низька – 2 тонни на годину і більше, але якість, зручність та безпека транспортування зерна на висоті.

У перелік додаткового обладнання слід включити зерноочисну машину. Вибираючи устаткування очищення зерна, слід звернути увагу до повітряний сепаратор. Його перевага полягає в замкнутому циклі використання повітря без використання зовнішнього вентилятора та повітродувів. Це сприяє істотному зниженню викидів матеріалів, що очищаються в атмосферу та економії енерговитрат.

Додаткових інструментів для виконання робіт на елеваторі належать:

 • контрольно-вимірювальні прилади для аналізу показників зерна: температури, вологості, засміченості;
 • ваги;
 • мішки;
 • лопати;
 • мітли;
 • відра.

Фактично купуючи вищезгадане обладнання, ви отримуєте повноцінний зерновий банк, який приносить стабільний дохід щороку.

Ринок послуг елеваторного зберігання зернових та олійних культур

Вигода від свого зернового елеватора.

Зерновим міні елеватором можна створити кілька видів джерел прибутку. Перший був описаний на початку – це перепродаж. Зерновим елеватором можна підвищувати клас пшениці, збільшуючи, таким чином, її вартість. Крім того, фермерам можна надавати платні послуги для сушіння, очищення зернових та олійних культур. Елеватор можна здавати у найм. Можна зайнятися виробництвом цього виду зерносушарки за датською технологією. Її вартість буде нижчою за ціну навіть найдешевшої зерносушарки, а якість на високому рівні, але продуктивність буде, звичайно ж, нижчою. Цей факт приверне увагу більшість малих фермерських господарств. Володіти власною зерносушаркою набагато вигідніше та раціональніше, ніж користуватися послугами елеваторів. Таблиця середніх цін на послуги елеваторів:

Найменування послуг Ціна Ціна
Зернові Соняшник
1 Прийомка тонна 0,70$ 1$
2 Зберігання т/міс. 3$ 4$
3 Сушіння т/% 2,5$ 3$
4 Очищення т/% 0,70$ 0,9$
5 Відвантаження тонна 3$ 6$

Так само слід зазначити витрати:

 1. транспортування зерна;
 2. зниження якості зернових за рахунок бою, при перевезеннях навантаженнях та вивантаженнях.

І ТОГО: Вартість послуг елеваторів за 200 тонн соняшника отриманого з поля площею 80 гектарів у середньому становить 2700$.

Ця інформація надає багато ідей для реалізації можливостей малобюджетного бізнесу у продовольчій сфері діяльності. Актуальність продовольчих галузей зростає з кожним днем ​​і найближчим часом перевищать потребу енергоресурсів. Тому почати розвиватись у цьому напрямі потрібно вже сьогодні.

ua ru