Як зробити тракторний причіп 2 ПТС-4 своїми руками схема

Причіп 2 ПТС-4 користується великою популярністю у фермерських господарств та комунальних службах. Ця модель добре зарекомендувала себе високою ремонтопридатністю. Тому є високий попит як на сам причіп, так і на окремі деталі, запчастини. Знаючи всі точні розміри всіх деталей самоскидного тракторного причепа, його можна виготовляти своїми руками в гаражі за наявності всіх матеріалів та інструментів.

Точна 3D модель самоскидного тракторного причепа 2 ПТС-4

Причіп складається з.

Самостійне виготовлення тракторних причепів типу 2 ПТС-4 дозволить не лише заощадити на купівлі дорогого нового агрегату, а й дасть старт унікальному та прибутковому бізнесу!

Уявити важкі сільськогосподарські будні без використання самоскидних причепів неможливо. Без них не обійтись як під час посівної, так і при збиранні врожаю. Але що робити, якщо ціни на нові причепи неслабо кусаються? Рішення просте – потрібно побудувати причіп власноруч!

Сьогодні ми розглянемо всі нюанси виготовлення самоскидного причепа типу 2 ПТС-4. Витративши всього кілька днів, ви станете володарем якісного багатофункціонального агрегату, який суттєво спростить польові та садові роботи. А також проаналізуємо, наскільки рентабельним є виробництво тракторних причепів як бізнес.

Збираємо причіп 2 ПТС-4 для трактора як конструктор

Для виготовлення тракторного причепа своїми руками пропонуємо Вам безкоштовно скачати збірку у 3D-моделі з усіма деталями всіх вузлів та розмірами. Використовуючи 3D-модель, можна швидко і легко зібрати цілісну конструкцію працюючи за зразком. Цю 3D-модель можна розібрати до болтика.

3D-модель причепа.
 1. Дійшло.
 2. Рам візка.
 3. Ресорна підвіска.
 4. Вісь з колесами та гальмами.
 5. Коло поворотне.
 6. Рама кузова.
 7. Задня балка.
 8. Гідроциліндр.
 9. Кузов бортовий.
 10. Платформа кузова.

На попередньому малюнку зображені лише основні вузли, які у програмі SolidWorks розбираються на найдрібніші деталі. Використовуючи цю 3D модель Вам не потрібні креслення. Все видно як на долоні, а розміри відображаються у властивостях деталей.

Шасі

Шасі причепа.

Спершу розглянемо колісну систему. Шасі має бути надійним і міцним, щоб встановлена зверху платформа безперешкодно витримувала будь-які навантаження під час транспортування вантажів та їхнього вивантаження.

Яким шинам слід віддати перевагу? Фахівці радять взяти 9.0-16.0 моделі Я-324А чи НкФ-8. Колеса встановлюємо дискові (марки 152F-406). Подбайте про якісну та надійну гальмівну систему, адже найчастіше на передній осі тракторних причепів 2 ПТС-4 ставлять пневматичні однопровідні колодкові гальма. Придбати всі необхідні комплектуючі можна як на будь-якому місцевому авторинку, так і різних профільних інтернет-сайтах. При підборі можна звернути увагу на б/в деталі. Це суттєво зменшить ваш видатковий бюджет. Головне, щоб вони були повністю справними та функціональними.

Рамна основа шасі зварюється із міцних металевих профілів.

Підйом платформи забезпечується за допомогою телескопічного гідроциліндра, прикріпленого посередині рами. На задній підвісці, змонтованій на листових напівеліптичних ресорах, встановлюється вісь із колесами, а також спеціальна скоба для витягування причепа в аварійній ситуації та захисні бризковики.

Передня підвіска включає як колісну вісь, так і поворотний візок (див. малюнок), який забезпечує маневреність вашому причепу. Спереду кріпиться системи електрообладнання та стоянки, а також пневмо- та гідросистеми. По лівому борту обов'язково розміщується стійка запобіжника.

Платформа та надставні борти

Платформа причепа та надставні борти.

З чого складається кузов (платформа) причепа 2 ПТС-4? Якщо схематично, то з прямокутної основи, бортів, стійок та спеціальних запорів. Знизу на підставі платформи є чотири опорні кронштейни, завдяки яким її можна чітко закріпити на причіпній рамі. Передня, задня та бічні частини платформи виготовляються із надійного профільованого металу.

Конструкція платформи передбачає можливість шарнірного кріплення надставних бортів, що дозволяє збільшувати обсяг вантажів, що перевозяться, майже до 12 кубічних метрів. Завдяки цьому процес перевезення зібраного врожаю можна прискорити практично вдвічі!

Причіп тракторний 2 птс 4

Вантажопідйомність виробленого власноруч причепа 2 ПТС-4 становить 4 тонни. Влаштування платформи тракторних причепів даного типу розраховано з урахуванням перевезення та вивантаження насипних вантажів. При цьому допустимо завантажувати інші типи вантажів, до яких в першу чергу можна віднести штучні. Головне – подбати про надійне закріплення агрегатів, що перевозяться, щоб при транспортуванні вони не випали або не перекинули причіп.

Під час виготовлення потрібно дотримуватися заводських габаритних розмірів причепа. Вони виглядають так:

 • Довжина – 5 м 83 см.
 • Ширина – 2 м 39 см.
 • Висота – 1 м 94 см.
 • Висота з урахуванням двоярусних бортів – 2 м 47 см.

Для зручності в експлуатації слід виготовляти причіп із можливістю кріплення двоярусних бортів. Це обійдеться на кілька тисяч рублів дорожче, але водночас ви зможете перевозити набагато більший обсяг сільськогосподарських вантажів за один раз.

Підбиваючи підсумок, зазначимо, що стандартний тракторний самоскидний причіп типу 2 ПТС-4 має три складові:

 1. Шасі.
 2. Платформа.
 3. Надставні борти.

Як виглядають схеми їхнього монтажу і які запчастини при цьому вам слід придбати, ви вже знаєте.

Рентабельне виготовлення причепів 2 ПТС-4 своїми руками

Трактор із причепом.

Ретельно змонтувавши всі деталі, ви отримаєте у власне користування функціональний причіп, який стоятиме практично в два, а то й утричі дешевше за його заводський аналог. Спочатку віддавши перевагу вітчизняним комплектуючим, ви з легкістю зможете в майбутньому проводити планову профілактику та заміну деталей без суттєвих витрат.

Досконавши освоївши виробництво тракторних самоскидних причепів типу 2 ПТС-4, ви зможете організувати свій бізнес з виготовлення та продажу цих незамінних сільськогосподарських агрегатів. За підрахунками фахівців, рентабельність такого бізнесу оцінюється у високі 50%. Отже, ви не тільки займетеся унікальним та затребуваним проектом, але й забезпечите собі непоганий прибуток!

Якщо новий причіп коштує понад 4000$, то ваші витрати на виготовлення такого агрегату в домашніх умовах становитимуть не більше 1800$. Отже, продавати їх можна з гарною накруткою навіть без документів. Аграрії вітають економію, тому вони обов'язково віддадуть перевагу якісному, але дешевшому причепу вашого виробництва його дорогому заводському аналогу.

Головне – забезпечити максимальну надійність, безпеку, функціональність. Також варто надати покупцю гарантійне обслуговування самоскидних причепів, що виготовляються. І тоді відбою від клієнтів у вас не буде!

Скачати 3D-модель причепа 2ПТС-4

ua ru