Бізнес-план з переробки покришок в гумову крихту

Переробка відходів – це не тільки корисне ремесло для охорони навколишнього середовища проживання, а й високо прибутковий бізнес. Особливо зараз, коли підприємства мають сплачувати за утилізацію відходів. Особливо цікава переробка автомобільних шин у гумову крихту. На виході ми отримуємо одразу кілька видів продуктів: гумову крихту, металевий дріт із корду, текстильний корд для тампонування нафтових свердловин та регенерат для виготовлення різних виробів із гуми.

Переваги переробки шин у будівельний матеріал

Переробка шин.

Промислова бізнес-ідея із запуску міні-заводу для виробництва гумової крихти шляхом переробки шин автогуми приваблює чудовим співвідношенням великого обсягу грошового обігу та коротких термінів окупності. А головне переробка вторсировини – це виробництво грошей зі сміття. До вашої уваги пропонується бізнес-план виробництва гумової крихти з розрахунками та аналізом можливостей. Наприклад, варто звернути увагу на додаткові доходи від вилучення металу із кордів шин, у яких його аж 7%. Які ще зберігає корисні секрети дане виробництво, розглянемо докладніше.

Це виробництво унікальне тим, що Вам не тільки не доведеться закуповувати сировину, але постачальники сировини самі Вам постачатимуть і платитимуть за утилізацію зношених автомобільних покришок.

Міні-завод з переробки шин у крихту

Шредер для покришок.

Як правильно розрахувати темп та обсяг виробництва гумової крихти з перероблених автомобільних шин? Відповідь на це питання не така проста. Виробництво гумової крихти залежить від багатьох аспектів. Існує два ключові фактори, які лягли в основу привабливості даної діяльності з погляду інвестування. Вони допоможуть дати відповідь на це запитання.

Фактор №1: Поріг входу в промисловий малий бізнес

Доступна сировина для виробництва.

Передусім слід правильно оцінити свої фінансові запаси, якими ви володієте (власні заощадження та можливі кредити). Варто зауважити, що цей тип промисловості можливий за різних обсягів інвестування, а отже такий бізнес добре масштабується. При малих інвестиціях у початковій фазі дохід може бути мінімальним з урахуванням регулярних витрат на електроенергію, транспортних витрат, зарплата працівникам, податки тощо. Тут варто відзначити, що дана концепція бізнес-ідеї лежить в основі переробки відходів (використаних автомобільних шин). А за традицією для того, щоб отримати золото зі сміття, потрібно виконати великий обсяг роботи. Тому надто малі інвестиції суттєво підвищують ризики. Можна почати виробництво на великий масштаб через конструювання профільного підприємства великими площами, наприклад, кількох сотень квадратних метрів, що коштує великих вкладень. Зробіть оптимальний вибір стратегії інвестування на користь золотої середини між цими кордонами.

Фактор №2: Виробничі потужності для малого бізнесу

Якість гумової крихти.

У випадку, якщо у вас є близько 17 000$ грошей, питання вибору не повинно перешкоджати. За ці гроші можна придбати виробничу лінію з переробки покришок на крихту з мінімальною комплектацією та продуктивністю – 100кг/год. У цьому випадку найважливішим буде пошук і оренда складу з площею близько 100 м2 і виробниче приміщення площа якого повинна становити в середньому 40 м2 плюс ще кілька невеликих складських приміщень. У цьому випадку виробництво крихти з гуми може початися від обсягу виробництва в 800 кілограмів готового продукту щодня (100кг/год. на одну робочу зміну).

Що потрібно для переробки шин у гумову крихту

Лінія переробки шин.

Мінімально укомплектована лінія з переробки шин у гумову крихту включає наступне обладнання, яке можна знайти в інтернеті за цінами:

 1. Бортовирізний верстат – 2 150$
 2. Лентонарізний верстат – 2 700$
 3. Шредер для подрібнення гуми – 7 650$
 4. Кругове сито – 1 000$
 5. Транспортер із магнітним сепаратором – 1 000$
 6. Верстат для обробки бортових кілець – 2 500$

РАЗОМ: 17 000$

Підготовка шини до переробки.

Технологія виробництва гумової крихти шляхом переробки шин

Відео ролик, на якому схематично у вигляді 3D-анімації відображено технологічний процес переробки шин шляхом подрібнення на гумову крихту:

Як видно на відео технологічний процес виробництва гранично простий.

Якщо ви наважитеся вести цю діяльність на більш серйозному рівні, буде необхідний аналіз ринку збуту в регіоні, де ви збираєтеся запустити свій проект. Без цієї роботи малоймовірно, щоби продукція приносила рентабельний дохід. Доведеться включити до бізнес-плану витрати на маркетингове дослідження ринку збуту для готової продукції в конкретному регіоні.

Яка потреба в цьому продукті і в яких каналах збуту можна його реалізувати? Хто ще зацікавлений цією галуззю та яка конкуренція на ринку?

Відповіді на ці питання слід брати до уваги і, очевидно, прорахувати можливості розвитку господарської діяльності протягом найближчих кількох років. Малоймовірно точно передбачити наступний перебіг подій, але приблизні обчислення вкажуть принаймні напрямок, у якому варто рухатися. Така рішучість краща, ніж дія наосліп.

Бізнес-план виробництва гумової крихти з розрахунками

Готовий продукт переробки.

У виробництві гумової крихти були використані старі, браковані автомобільні покришки. За очевидними обставинами не слід навіть говорити про пошук сировини та її ціну. Старі покришки можна знайти у великій кількості. Ви можете купити їх за мінімальною оплатою, а іноді продатися заплатити за доставку до своєї фірми.

Виробництво гумової крихти, як уже згадано, цілком доступне для малого бізнесу. Виробнича лінія за 17 000$ здатна швидко переробити найрізноманітніші шини: автомобільні, автобусні та інші покришки.

В даний момент виділяють два головні методи, за допомогою яких виробляється гумова крихта:

 1. Механічне дроблення.
 2. Дроблення методом ударної хвилі.

Ударно-хвильове дроблення гуми на крихту є відносно молодим методом переробки покришок. Найбільш популярне механічне дроблення.

Виробництво гумової крихти за допомогою ударної хвилі потребує особливого підходу. Зокрема, необхідне обладнання, в якому буде перебувати продукція, на кшталт холодильних комор, які досить дорогі. Помітна переважна можливість встановлення обладнання виробництва гумової крихти з автогуми, методом ударної хвилі на менших виробничих площах. Можна заощадити на щомісячній оренді. У той же час вартість електричної енергії буде меншою, ніж при аналоговій інсталяції. Але все одно таке обладнання повною мірою обґрунтоване при великих та середніх обсягах виробництва, оскільки воно дуже дороге.

Виготовлення гумової крихти може початися з малого виробничого обсягу і щодо малих витрат. Достатньо 40 квадратних метрів виробничої площі з висотою стелі 3м. Буде встановлено пряму лінію виробництва гумової крихти, під'єднано живлення з силою 380 вольт та 2 працівники, які контролюватимуть дію напівавтоматичного обладнання.

Найкращим варіантом у період виходу на точку окупності бізнесу є безперервна робота протягом тижня. Щоб це зробити, слід організувати три робочі зміни. У результаті персонал складатиметься із восьми осіб. Крім того, слід дбати про місця складування сировини та готових продуктів. У цьому випадку простір для зберігання покришок має виносити чотири, а навіть п'ять разів більше. У зв'язку з цим, поверхня приміщення для сировини (покришок) може вимагати до 100м2, а для зберігання готової гумової крихти - 20м2.

На цій підставі вартість 100 кілограмів продукції на годину змінюватиметься та змінюватиметься. У цьому бізнес-плані визначимо фіксовані витрати на місяць:

 1. Закупівля шин за ціною 40$ за 1 тонну – 960$ (необхідно 24 тонни сировини на місяць).
 2. Вартість оренди складу винесе близько 400$-600$ на місяць.
 3. Зарплати працівників, які обслуговують виробничу лінію, коштують 300$-700$ на місяць;

Гарна ідея – надання можливості клієнтам здати шини на переробку за гроші. Свій приймальний пункт допоможе не лише скоротити транспортні витрати на доставку сировини, а й одразу отримати попередній додатковий дохід, про який описано нижче.

Якщо виробнича лінія виробляє 100 кілограмів на годину, працюючи без перерв, то в місяці кількість готових продуктів виносить 24 тонни гумової крихти (100 кг * 8 годин * 30 днів = 24000).

Зважаючи на середню роздрібну вартість гумової крихти у розмірі 0,28$ за кілограм, ми отримаємо дохід за місяць брудними у розмірі 6720$ (0,28*24000).

Варто також зауважити, що при виробництві у відходах залишається металом (дрот у кортах шин). Його обсяг складає близько 7%.

Цікавий факт! За даними компанії Goodyear Tire and Rubber, середня вага шини близько 22 фунтів (до 10 кг). При цьому в ній міститься 0,68 кг металокорду (він служить як армуючий для структури гуми в шинах).

З одного боку, це виробничі відходи, а з позитивного боку – це суттєвий додатковий прибуток: 0,7 кг металевого дроту та металокорду шини. І того 0,7 * 10шин / год * 8 годин * 30 днів = 1680кг металу з 24-ох тонн покришок - щомісяця!

Середня ціна металобрухту близько 200$ за тонну. У результаті вигоду з продажу металевого дроту з корду ми отримаємо додаткові 336 $. Варто задуматися над тим, як організувати свій прийом автомобільних шин у переробку за гроші.

Ця сума вигоди є іноді більш економічно обґрунтованим доходом, отриманим у процесі реалізації цієї діяльності.

Продукти переробки автомобільних шин

Куди використовується гумова крихта від переробки шин? Цей унікальний та довговічний будівельний матеріал незамінний у таких галузях промисловості:

 1. Виробництво тротуарної плитки з гумової крихти.
 2. При покритті доріг, асфальтової та бетонної огорожі на дорогах з доповненням крихти.
 3. У виробництві травмобезпечного покриття для спортивних, дитячих майданчиків та спортзалів.
 4. У ландшафтному дизайні.
 5. Виробництво гідрофобних матеріалів.
 6. Гранули використовуються у будівельній промисловості виробництва гумових плит, палітр, покрівельних матеріалів тощо.
 7. Гранули гумової крихти також використовуються у виробництві гумових килимків для пішоходів.
 8. Крошка гуми знайшла застосування у фільтрації різного виду рідини, створення теплоізоляції промислових приміщень.

З метою мінімізації ризику можна розширити сферу виготовлення гумової крихти. Так, можна виготовляти гумові плити або інші оболонки цього матеріалу. Потреба цих продуктах залежить від потреби у крихті. Тому в одному підприємстві ти зможеш створювати два повністю різні напрямки діяльності.

Одним із великих очікувань промисловості є виробництво гумової крихти. У нас цього типу промисловість сьогодні особливо не розвинена.

Не забувайте про таку важливу складову, якою є продаж готової продукції. Популярність гумової крихти як будівельний матеріал – зростає. На ринку дедалі більше нових конкурентів. У результаті, якщо є правильний підхід до продажу цього продукту, легко можна пристосувати канали продажу. Даний тип виробництва не вимагає спеціальних умінь, він технологічно простий.

Залежно від суми, інвестованої у продукцію, час окупності може тривати від шести місяців до двох років. Відносно стислі терміни окупності є наступним плюсом на користь цього виду діяльності. Отже, висока затребуваність продукту (як і всіх будівельних матеріалів), мінімізація ризиків і згаданих порогів входу в технологію виробництва – робить його привабливим з погляду інвестиції.

ua ru