Виробництво тротуарної плитки з гумової крихти автошин

Бізнес-ідея з виробництва тротуарної плитки з гумової крихти приваблива своєю простотою, прибутковістю і найголовніше корисним продуктом, що виробляється. Гумова крихта використовується для покриття спортивних майданчиків безшовним покриттям, тротуарної плитки, регенерату (сировинний матеріал для виробництва гумових виробів із вторинної сировини). Металевий корд із шин реалізується на металобрухт, а текстильний корд закуповують нафтовидобувні підприємства для тампонажу свердловин (тампони – для перекриття води у свердловинах). В результаті одержуємо безвідходне виробництво зі 100% переробкою шин.

Особливості бізнесу з переробки автомобільних шин у крихту

Плитки з гумової крихти.

В основі виробничої сировини лежить гумова крихта, яка провадиться шляхом переробки старих автомобільних шин. А це міцний і довговічний матеріал, властивості якого включає дана плитка. Налагодити виробничу лінію можна навіть у гаражних умовах. А попит на цю продукцію невпинно зростає, як і на інші універсальні будівельні матеріали. Далі розглянемо переваги та рентабельність бізнес-ідеї у цифрах.

Недоліки переробки автомобільних шин у гумову крихту

Важливо звернути увагу на досить високі вимоги до виробництва для утримання рентабельності бізнесу. З головних одразу слід виділити:

 1. Енергоємність. Великі витрати на електроенергію.
 2. Металоємність. Дороге металеве обладнання досить швидко зношується під великими навантаженнями в процесі виробництва. Іноді ламається.
 3. Капіталомісткість. Потрібна велика територія для зберігання сировини. Дороге переробне обладнання. Зарплата співробітникам та витрати на рекламу з несезонного продажу. Якщо не налагоджено постачання, можливо спочатку доведеться купувати сировину, та ще й на умовах самовивезення.

У деяких регіонах у 3-му пункті цей бізнес може приносити додатковий дохід із послуг з утилізації зношених покришок. У такому разі скати б/в клієнти самі привозитимуть, та ще й платитимуть за їх утилізацію.

Для сталого розвитку знадобиться термін окупності не менше 3 років.

Переваги тротуарної плитки з гумової крихти для покриття

Тераса викладена плиткою.

Основні переваги плитки з гумової крихти в порівнянні з тротуарною вібролітою плиткою з бетону або з іншими видами покриттів:

 1. Довговічна. У плитки з гумовою крихтою висока стійкість до будь-яких температурних впливів атмосфери. Зберігає цілісність форми при дії будь-яких кліматичних умовах (не розколюється і не кришиться від морозів). Така стійкість до негативного впливу навколишнього середовища робить його привабливим споживачам. А також висока довговічність матеріалу, який служить до 20 років в умовах інтенсивної експлуатації.
 2. Травмобезпечна. Плитка не тільки пом'якшує будь-які удари при падінні, але й справляє протиковзкий ефект на своїй поверхні, що дуже важливо сніжною зимою або дощовою осінню.
 3. Не вимоглива до догляду. Легкість догляду, зумовлена простотою очищення поверхні від бруду. У неї відмінна стійкість до різних моторних масел, хімікатів та інших реагентів дозволяє ширше використовувати плитку. Також варто відзначити, що плитка з гумової крихти успішно пропускає воду через себе на ній ніколи не утворюватимуться калюжі. І в той же час досить низький показник пористості покриття, який не дає проникати волозі всередину. Вода та волога стікає в міжплитковий простір, без можливості затримуватись на поверхні.
 4. Проста в монтажі та укладанні. Лягати на будь-яку рівну основу: пісок, грунт бетон, дерево. Відсутні труднощі під час монтажу. Безпроблемна можливість заміни зіпсованої плити без демонтажу.
 5. Естетична. Зберігає свою форму та яскравість кольору протягом усього періоду експлуатації. Мало які покриття мають такі високі показники зі збереження кольору та естетичного вигляду. Наприклад, звичайна тротуарна плитка з бетону дуже швидко тьмяніє, блідне і втрачає свою яскравість кольору.

Такі переваги покриття дозволяють плитці з гумової крихти охопити широкий спектр застосування:

 • дитячі та спортивні майданчики;
 • тренажерні зали;
 • парковки, гаражі та автосервіси;
 • склади та підвали;
 • корівники, курники, сараї та інші приміщення з тваринами;
 • двори та парки.

Ринок збуту таких універсальних будівельних матеріалів постійно зростає.

Устаткування для виробництва плитки з гумової крихти

Виробництво гумових підлогових покриттів.

Виробництво гумових покриттів для підлоги не вимагає великих фінансових вкладень. Мінімальний комплект обладнання та матеріалів для успішного старту бізнесу з виробництва кольорової плитки із гумової крихти складається з:

 1. Прес гідравлічний із зусиллям до 12 тонн – 1шт. Він застосовується для технології холодного пресування з подальшим обробленням матеріалу в термошафі. А для технології гарячого пресування буде потрібно вулканічний прес (його ще називають термоформувальний прес). Він дорожчий, але тоді не потрібно купувати термошафу. Тому технологія гарячого пресування потребує менше тимчасових витрат (заощаджуватися 4 години).
 2. Змішувач із дозатором для приготування сировинної маси - 2 шт. В одному змішувачі готується суміш для верхнього шару плитки, а в другому – для нижнього.
 3. Термошафа – 1шт. За наявності вулканічного преса не потрібно.
 4. Стіл розформувальний - 1 шт.
 5. Прес-форми (матриці) - 20 шт. Обов'язково нові без фасок із рівними сторонами.
 6. Візки для прес-форм - 2 шт.
 7. Ваги - 2 шт.
 8. Інструменти для роботи та монтажу (лопати, цебра, совки тощо) - один комплект.
 9. Інструкція та навчальні матеріали (технологія та рецептура складу).

1 робітник сам встигає справлятися за обсягом виробництва 40м2 за зміну. 2 робітників на цьому ж обладнанні збільшують продуктивність лінії вдвоє. При тому, що ціна плитки із гумової крихти починається від 19$ за 1м2.

Технологія виробництва плитки з гумової крихти перероблених шин

Змішувач із дозатором.

Гумова крихта - це основна сировина для виробництва плитки. Ця сировина виробляється в результаті переробки покришок будь-якого розміру шляхом подрібнення на дрібні фракції. Гума відправляється на фрези подрібнювача, які розривають її на дрібні частини, після чого вона проходить багато ступенів очищення від інших гумових частинок. Наприклад, металевого дроту корта шини, пилу та іншого сміття. Очищену сировину зважують у мішках і готують до відправки в цех із виробництва плитки з гумової крихти. Спочатку очищатися від пилу і змащуються розпалубним мастилом прес-форми. Далі готується кольорова та безбарвна сировина в різних змішувачах.

Рецептура компонентів для виробництва

Кольорову плитку раціонально виготовляти у двох шарах – це дозволить заощадити на барвнику та на дорогій гумовій крихті з дрібною фракцією. Розглянемо рецептуру для покриття плиткою 1м2 з висотою 40мм.

Для кольорового верхнього шару плитки застосовується наступний склад:

 • гумова крихта дрібної фракції 1-2 мм 13кг. - ціна за кілограм 0,38 $;
 • пігментний фарбник (наприклад, червоний) 350г. - ціна за кілограм 1,33 $;
 • клей поліуретановий 1,25 кг. - ціна за кілограм 2,5 $.

Структура кольорової плитки – двошарова. Тому для основи (нижнього шару) використовується чорний колір (без барвника) гумової крихти. Він робиться у другому змішувачі.

Для другого нижнього шару використовується дешевша крихта, але у великих фракціях 3-5 мм (13кг.) за ціною 0,28 $ / кг. та поліуретанового клею 1,2 кг. Після перемішування крихта засипається в очищені та змащені розпалубною мастилом форми, розгладжується, накривається поліетиленовим прошарком та дерев'яною дошкою.

Далі форми кладуться на віз під прес, стискаються під тиском 70 атмосфер і фіксуються в стислому стані. Після чого затиснутий віз з формами відвозять у термо-камеру, де постійно підтримується температура повітря від 60 до 70°С для прискорення висихання клею. Для плитки розміром 500*500*40мм необхідно забити один віз (1 віз - це 10 прес-форм, по 2 плитки в кожній прес-формі). У камері плитка висихає 4-5 годин. Відразу ж після висихання плитка вже готова до використання.

Загалом витрати на сировину для виробництва двошарової кольорової плитки з гумової крихти становлять - 15,17 $. Природно до суми собівартості слід включити додаткові виробничі витрати: електроенергія, паливо для термошафи, розпалубне мастило, зарплата співробітникам і т.д.

Вимоги до готового виробу

Асортимент.

Дивіться на свою продукцію очима споживача. Тому Ви повинні чітко знати відповідь на запитання: «Як правильно вибирати плитку із гумової крихти?».

При виборі крихти для виробництва виробник повинен враховувати її склад. Не можна допускати на виробництво різнобійну крихту з різного типу гуми та пластику. Незважаючи на те, що різнобійна гума дешевше на 30%, необхідно використовувати сировину тільки з подрібнених автомобільних шин. Інший тип гуми – неприпустимий. Інакше терміни служби готового виробу будуть значно нижчі через властивості гуми в сировині. Не секрет, що гума в автомобільних шинах дуже стійка до будь-яких зовнішніх впливів – ці ж властивості матиме і Ваша продукція.

Плитка не повинна кришитися, не повинна ламатися на злам ні в одну, ні в іншу сторону при зусиллі ручної людської сили.

Форми готового виробу повинні бути рівними і при укладанні плитки між стиками не повинно бути зазорів. Вибирайте прес-форми без фасок. Усі фракції в одному шарі мають бути однакового розміру. При необхідності сировину краще просіяти та калібрувати. Це важливо з двох причин:

 1. Клей повинен рівномірно обволікати всі дрібні частинки фракцій.
 2. Фарбовий пігмент повинен рівномірно покривати поверхні фракції, щоб зберігати однаковий тон кольору на всіх плитках з гумової крихти.

Висока якість – це найкраща конкурентна перевага.

Автомобільні шини як сировина для вторинної переробки

Будматеріали з переробки сміття.

Все більше і більше країн останнім часом приділяють увагу проблемам використання відходів при виробництві, включаючи зношені шини, які є одними з багатотонних полімерних відходів.

Шини, що вже вийшли з експлуатації, завдають великої шкоди екологічному середовищу, оскільки місця їх накопичення лише сприяють проживання ряду гризунів та комах. Гума має високу стійкість до впливу зовнішніх факторів і немає сенсу спалювати такий цінний у господарстві матеріал. Процес утилізації шин шляхом спалювання тривалий час забруднює довкілля. Як відомо, гума в результаті спалювання виділяє токсичні та шкідливі компоненти, які надають руйнівний вплив на навколишній світ.

Естетика.

Набагато раціональніше подрібнити шини на дрібні фракції та використовувати як сировину для виробництва корисних та довговічних будівельних матеріалів. У сучасному побуті багато областей, де використовується гумова крихта - вона добре себе зарекомендувала і набуває все більшої популярності. Рік у рік попит на цей продукт зростає. Крихту використовують у багатьох галузях, наприклад:

 • застосовують під час будівництва автомобільних доріг та підкладок для рейок;
 • при облагородженні територій навколо муніципальних та комерційних об'єктів;
 • при будівництві дитячих та спортивних об'єктів, а також для багатьох інших придатних потреб.

Ще однією проблемою використання зношених шин є економічний фактор, оскільки вартість потреб господарства постійно підвищується. Крім того, після ліквідації сміттєзвалищ зношених шин звільняться значні площі займаних ними земель для використання за призначенням.

ua ru