Дитячий комісійний магазин як бізнес для мам в декреті

Що зробити з речами, з яких дитина виросла, але час навіть не доторкнувся до них? Можна віддати сусідці, яка має молодшого малюка, запхати все на горище або відкрити комісійний дитячий магазин. Кожен з батьків знає, як швидко їх дитина виростає з одягу, потребує постійно нового, а дитячий одяг, іграшки та інші речі до дешевих не відносяться.

Переваги комісійних магазинів

Детські товари в комісійному магазині.

Очевидно можна продавати не лише одяг та аксесуари від власної дитини та дітей сусідів чи знайомих, але також імпортувати дитячий одяг зі штатів, Англії чи Німеччини за справді чудовими цінами. З погляду покупця сьогодні вже люди розуміють, що купівля в комісійних дитячих магазинах – це прояв здорового глузду.

Головною перевагою дитячого комісійного магазину порівняно з іншими видами торгівлі – це відсутність проблем із керуванням залишками непроданих товарів. Адже непродані залишки – це головна проблема роздрібної торгівлі. Наприклад, хто продає секонд-хенд, залишки непроданого одягу просто спалюють – це збитки, які потрібно планувати. У комісійних магазинах немає таких великих проблем із залишками товарів. Адже його бізнес-модель подібна до маркетплейсів, де постачальники товарів платять комісійну винагороду за реалізацію їхньої продукції продавцями. Непроданий товар повертається постачальнику без витрат для торгового майданчика.

Що продають у дитячому комісійному магазині?

Вітрина магазину.

Поява комісійного дитячого магазину як бізнес у місті (особливо, якщо власне такого ще не було) буде ідеальним рішенням однаково для тих, хто хоче продати непотрібний дитячий одяг, іграшки, речі, як і для тих, хто хоче купити доступне за ціною та відповідне за якістю. Слід пам'ятати, що крім одягу в комісійних магазинах батьки також шукають речі, які є дорогими у звичайних магазинах:

  • іграшки;
  • візки;
  • ліжечка;
  • автомобільне крісло;
  • велосипеди тощо.

Сьогодні успішний підприємець Ізабелла веде комісійний дитячий магазин у багатьох роках. Пакети з брендовим одягом надсилає її сестра, яка мешкає в США. Приймає ті ж іграшки, одяг від знайомих та чужих осіб, але речі мають бути охайними та доглянутими. Особи, які приносять товар чекають, доки він буде проданий – тоді беруть свою плату. Клієнток величезна кількість, вони купують не лише одяг, а насамперед дитячі аксесуари.

Коляски та ліжечка.

«Востаннє одна жінка принесла мені дерев'яну колиску, прекрасну, прикрашену вручну. Вона знайшла її на горищі, а так як своїх дітей не мала, то принесла до мене. Мій чоловік її відновив і я продала її вже наступного дня», – розповідає господарка магазину. Клієнтки дуже цінують натуральний вовняний одяг, зроблені вручну через одну з моїх клієнток – постачальників. Вони купують своїм дітям кофточки, шарфи, шапки, а коли вони виростають, приносить його до мене. Я отримую також чудово вишиті шапочки, конверти, постільну білизну, черевики для немовлят – такі унікальні речі виділяють мій комісійний магазин з інших і так званих секонд-хендів. Я даю також клієнткам таку можливість, щоб закуплений товар, наприклад, ліжечко, можна буде залишити в моєму комісійному магазині, коли їхня дитина виросте з неї.

У своєму дитячому комісійному магазині успішно продаються також іграшки, але не "збірники пилу", а ігри, що розвиваються, які у звичайних магазинах також коштують чимало. В наявності також є дитяча білизна, колготи, шкарпетки.

«Очевидно, як у кожному бізнесі, так і в цьому чатують пастки. Іноді особи, які залишають речі у комісійному магазині, хочуть за них чималі гроші, а до них потрібно ще дорахувати заробіток власника. Тоді товар дорожчає та є проблема зі збутом. Найкраще ціну встановити так, щоб можна було щось опустити, люди намагаються торгуватися», - попереджає приватний підприємець Ізабелла.

Як вигідно відкрити дитячий комісійний магазин

Дитячий одяг та іграшки.

Крім того, дуже важливою є організація комісійного магазину, в ньому не може бути хаосу, де на маленьких поличках знаходиться величезна кількість іграшок. Усередині має панувати доброзичлива атмосфера для дітей, має панувати порядок, а кожна тимчасово відсторонена річ виставлена з найбільшою старанністю. Батько повинен мати враження, що входить у порядний магазин із доглянутими умовами. Важливими є ті ж вивіски, привабливі та кольорові.

«Я дбаю про щотижневі доставки - завжди повинен бути на полицях або вішалках щось нове - каже володарка. – Очевидно, потрібно пристосувати частоту доставок до того, скільки товарів нам не вистачає. Також потрібно прислухатися до потреб клієнток – кажуть мені, чого потребують, що охоче купили б. Дехто хоче скомплектувати цілий дитячий посаг».

Підприємець Ізабелла впевнена, що вже давно зникло переконання про те, що купівля дітям вживаних речей замість новіших це сором.

«Тепер покупка в комісійних дитячих магазинах – це прояв здорового глузду», - сміється Ізабелла. Батьки не хочуть вже викладати величезні суми на новий дитячий одяг, з якого дитина швидко виросте. Бажають ці гроші інвестувати у якісь заняття для них чи інші розваги.

Власниця дитячого комісійного магазину Ізабелла стверджує, що половиною успіху є гарна локалізація та приміщення, яке недорого орендувати. Дуже важлива також реклама – у неї виправдали себе листівки та оголошення у місцевій газеті.

ua ru