Креслення верстата для виготовлення шлакоблоків своїми руками

Виробництво шлакоблоку в домашніх умовах – це прибуткова бізнес-ідея. Безкоштовно отримавши у нас креслення, опис технології та доклавши небагато зусиль, ви отримаєте якісне обладнання, що гарантує регулярний заробіток!

Якісний шлакоблок - будівельний матеріал, затребуваний завжди і скрізь. Завдяки великій вазі та зручному розміру, він дозволяє робити кладку будь-яких за складністю та висотою конструкцій (від звичайної прибудови до будинку до промислових цехів).

Висока якість шлакоблоків при невеликих вкладеннях у виробництво

Стандарти блоків.

У виробництві шлакоблоків лежать ті ж принципи, що й у технології виготовлення тонкостінних бетонних виробів без арматури методом вібролиття. У цій справі для досягнення найкращої якості слід точно дотримуватись складу. Головні принципи складу бетонної суміші – це мало води (при перевищенні кількості води на 20% знижується міцність на 50%) та якісний пластифікатор для бетону. Але не менш важливим є якісні властивості верстатів та обладнання для виробництва шлакоблоків.

В основі концепції даної бізнес-ідеї розглядається невеликий та недорогий верстат для виробництва шлакоблоків з низькою продуктивністю. Незважаючи на це, якість шлакоблоків, що виготовляються на ньому, достатньо на високому рівні в порівнянні з іншими високопродуктивними верстатами. Адже цей верстат детально окремо якісно обробляє кожен блок з усіх боків. Це займає більше часу, але легше починати бізнес з невеликими вкладеннями навіть у домашніх умовах. При цьому зберігається висока здатність конкурувати за показниками якості будівельних блоків із великими виробниками.

Плюс до всього дрібносерійне виробництво будівельних матеріалів завжди має більш високу рентабельність бізнесу. Але капіталомісткість, природно, істотно нижча, хоча для новачка – це на краще, тому що і ризики неповернення вкладених коштів є нижчими пропорційно.

Устаткування для виробництва шлакоблоків у домашніх умовах

Виготовлення 4 шлакоблоків за операцію Виготовлення 1-го шлакоблоку за операцію
Виготовлення 4 шлакоблоків за операцію. Виготовлення 1-го шлакоблоку за операцію.
Завантажити 3D-модель верстата Завантажити креслення верстата

Наявність верстата, що вібрує, дозволить зробити шлакоблок більш щільним і якісним, уникнувши утворення непотрібних порожнин. Вібромашина істотно збільшить кількість продукції, що виготовляється. Тепер вам не потрібно чекати, доки бетонні блоки повністю схопляться, щоб перейти до виробництва іншої партії.

Віброверстат для виробництва шлакоблоків своїми руками

Кращим варіантом у домашніх умовах є верстат одразу на 4 секції. Для того, щоб зробити таку машину, яка дозволяє виробляти близько 100 шлакоблоків на годину, вам потрібно спочатку завантажити 3D-модель верстата:

 1. Знявши мірку, виріжте деталі під майбутню форму з листового металу завтовшки близько 2 мм.
 2. Потім листи зварюються між собою таким чином, щоб отримати форму без дна. Висота форми на 50 мм перевищує висоту стандартного шлакоблоку. Це робиться для того, щоб розчин можна було вносити відразу, а не додавати його щоразу після усадки.
 3. Отдельно вирізаємо труби, рівні висоті отриманої металевої форми. Вони сформують необхідні порожнечі. Заваріть отвори на кінцях діаметром, зробивши трубу «глухий». Так просохлий шлакоблок буде легше діставати.
 4. Циліндри потрібно з'єднати один з одним ближче до верху, зберігаючи потрібну заводську відстань. Вони повинні бути міцно приварені до кришки.
 5. З зовнішнього боку форми надійно кріпимо вібромотор. Він забезпечить правильне і швидке усадку розчину. Таким чином проводиться процес вібролитва.

Подивившись на 3D-модель шлакоблочного верстата, можна легко розібратися, як він влаштований і який принцип його роботи. А розміри моделі дозволяють безперешкодно зробити своїми руками таке саме обладнання за зразком.

У комплекті є креслення верстата для виробництва шлакоблоків своїми руками та схеми більш простих моделей віброверстатів для виробництва шлакоблоку:

Виготовлення двох шлакоблоків за операціюВибростанок Дракон
Виготовлення двох шлакоблоків.Вибростанок Дракон.
Завантажити 3D-модель верстата Завантажити креслення верстата

Примітка. 3D-моделі збережені у форматах файлів: *.sldasm (розширення 3D-редактора SolidWorks, також підтримує безкоштовний eDrawings) і *.step (стандарт для обміну 3D-графікою який підтримують більшість 3D-редакторів, у тому числі і безкоштовні: FreeCAD, Blender тощо).

Виробництво шлакоблоку в домашніх умовах

Технологія виробництва шлакоблоків.

Шлакоблок виготовляється у спеціальній формі методом віброусадки залитої всередину бетонної суміші. Після застигання матеріалу порожнистість блоку становить близько 30%-40% (залежно від форми – круглої або квадратної) від загальної площі. Порожнини, що утворилися, не тільки економлять витратний матеріал при виробництві шлакоблоку, але і служать повітряними подушками для звукоізоляції. Також відмінно підходять для армування кладки, що надає стінам максимальної стійкості.

Під час виготовлення слід врахувати, що стандартний розмір одного шлакоблоку становить 39 х 19 х 18.5 сантиметрів. Це стандарт, загальноприйнята величина, від якої відштовхуються будівельники під час проектування та виконання розрахунків. Тому суворо дотримуйтесь параметрів під час домашнього виробництва будівельних блоків.

Для виробництва шлакоблоку на власному верстаті вам знадобляться:

 • цемент (М400, але краще М500);
 • вода;
 • вугільний шлак;
 • жвір (діаметром близько 10 міліметрів);
 • пісок;
 • пластифікатор (зміцнює та суттєво швидше висушує блоки за 2-3 дні);
 • сітка для очищення піску від домішок;
 • бетонозмішувач;
 • лопата;
 • піддони, на яких ви сушитимете будівельні блоки.

Увага! При приготуванні бетонної суміші завжди слід контролювати кількість води у складі. Якщо перевищити норму води на 30%, то бетонний виріб буде слабкішим рівно в 2 рази!!!

Всі складові розчину беруться за такою пропорцією: 7 частин шлаку, по 2 частини піску та гравію, по 1.5 частини цементу, 0,2% пластифікатора та води. Суміш має бути вологою і розсипчастою (кардинально відрізняється від розчину для кладки цегли). При сильному стиску в руці вона повинна триматися грудкою, а при падінні на землю розсипатися. У процесі вібрації верстата суміш ущільнюється і візуально, ніби видавлює воду, перетворюючись на рідкий розчин. Це природний процес вібролиття бетону. Якщо отриманий бетон буде занадто рідким, тоді ніякий вібростійкий не допоможе забезпечити цілісність і міцність шлакоблоку, який повністю не просохне, та незабаром почне розвалюватися.

Фінансові витрати на виробництво 1м3 (71 штук) шлакоблоків при мінімальної собівартості товару:

КомпонентКількістьЦіна за 1кгСума
Цемент М4001900,04$7,60$
Шлак6000,01$6,00$
Пісок4500,03$1,35$
Вода1000,004$0,4$
Разом:15 ,35 $

При виробництві міцного шлакоблоку (для несучих стін) виготовляється напівсуха суміш для тонкостінних бетонних виробів. У статті «виробництво тротуарної плитки» можна детально ознайомитися з процесом приготування якісної та міцної бетонної суміші тонкостінних виробів.

Примітка. Варто зазначити, що за цією ж технологією виробляються і керамзитобетонні блоки. Відрізняється лише склад та рецепт приготування бетону.

Рентабельність виробництва шлакоблоків

Кольоровий шлакоблок.

Отже, вартість одного квадратного метра сталевого листа складе близько 4,3$. Купівля мотора (можна використовувати вживані з метою економії) обійдеться в середньому в 30 $. Один метр труби діаметром близько 15 мм коштує 1,4 $. За відсутності досвіду у зварюванні металевих конструкцій та потрібного обладнання будьте готові віддати ще 100$ спеціалісту, який має необхідні навички.

Отже, домашній віброверстат обійдеться приблизно в 400 $. При цьому витрати на матеріали для розчину, якого вистачить на виготовлення денної норми 100 шлакоблоків, становитимуть ще 30$. У місяць будьте готові витратити 700 $ на витратні матеріали для приготування бетону та ін. В результаті, для старту власного бізнесу вам знадобиться 1200-1300 доларів.

Як швидко окупляться ці гроші? Вартість одного заводського шлакоблоку в середньому становить близько 0,7 $-0,85 $. При цьому продукція домашнього виробництва продаватиметься дешевше, тобто близько 0,5 $. Цю суму ми візьмемо за основу розрахунків прибутку.

За умови виготовлення 100 штук продукції на день можна заробити близько 20$. Дохід на місяць роботи за наявності налагодженого збуту становитиме близько 600$. Як бачимо, ви зможете не лише окупити вкладені кошти, а й вийти у плюс у короткий термін.

Як бачимо, наявність власного віброверстата для вібролитва будівельних блоків може не тільки спростити та здешевити ваше будівництво, а й дати початок прибутковому бізнесу!

Креслення та моделі верстата.

Завантажити 3D-моделі та креслення верстата для шлакоблоків

ua ru