Схема конструкції земляної теплиці-термос нового покоління

Головна перевага теплиць занурювального типу термос – це зниження тепловтрат. Всі чотири сторони теплиці знаходяться нижче рівня грунту під землею, що дозволяє використовувати ефект теплоакумулятора. З цього відразу випливає головний мінус - це світлопрозорість. Тому відразу слід визначитися, що саме вирощуватиметься в теплиці термос. Наприклад, салати, полуницю, зелень абсолютно не раціонально вирощувати у звичайних теплицях, оскільки витрати на опалення в зимовий період будуть вищими в рази, а багато сонячного світла для зелені не потрібно. Для томатів та огірків у цій теплиці доведеться встановлювати додаткову дискетку. Також можна комбінувати комплектувальну логістику теплиці так, щоб світлолюбна рослина була зверху.

Переваги у земляній теплиці-термос занурювального типу

Теплиця з термоекраном.

Щоб приносити належний прибуток власнику, теплиця має функціонувати цілий рік. Тільки так забезпечуватиметься максимальна конкурентоспроможність. Зміст такої теплиці вимагатиме чималих зусиль та фінансових вкладень. Так вважалося довгий час, доки не винайшли зимову теплицю-термос. Сьогодні ця "диво-конструкція" вважається однією з найкращих з причин своєї функціональності, відносної дешевизни, практичності та ефективності. Спробуємо розібратися, чим теплиця-термос підкорює своїх власників.

Зимова теплиця-термос та принцип її роботи

Схема теплиці-термос.

Конструкція теплиці, запатентованої киянином Анатолієм Патієм, вважається унікальною. Вона дозволяє виростити не тільки соковиту зелень та розсаду овочів, але й різні екзотичні плоди, які, як відомо, потребують особливих умов. Ефективність – ось головний "коник".

Протягом кількох років розробником вели дослідження досвідченим шляхом. У результаті було знайдено саме той варіант, який задовольняв усі вимоги. Вийшов готовий сонячний вегетарій з ідеальними умовами для тепличних культур та сортів. У його основі лежить принцип світловідбиття. Нагадаємо, що всі теплиці будуються таким чином, щоби пропускати світло. Теплиця-термос, навпаки, затемнена з північного боку. Однак її конструкція дозволяє просівати велику кількість УФ-променів з південної сторони, які відбиваючись, висвітлюють приміщення в необхідному для нього обсязі. При цьому можуть підтримувати комфортний температурний режим. Навіть уночі в теплиці зберігається тепло. Різниця з денним температурним режимом складає близько +7 проC.

Створити такий сприятливий клімат для вегетації рослин вдається завдяки думам нехитрим пристроям: дзеркальна сітка і термоекран. У спекотний день дзеркальна сітка затіняє рослини, зачищаючи від ультрафіолетового випромінювання та сонячної радіації. Вона не допускає перегрівання повітря і не дає температурі в теплиці піднятися вище за +28 проC. Вночі термоекрани відбивають ІЧ промені зберігаючи тепло. Вони підтримують стабільну температуру протягом доби, тому що світловідбиваючі термоекрани дозволяють створити в теплиці ефект «термосу».

Застосування такого принципу дозволило колосально скоротити споживання тепла (понад 10 разів). У той же час урожайність підвищується в 1,5-3 рази (залежно від типу культури рослини, що вирощується).

Важливо! Зовнішні світлові параметри вдвічі нижчі за внутрішні, що позначається позитивним чином на бюджеті, що виділяється на обслуговування теплиць, і на періоді вегетації рослин, що знаходяться в парнику.

Термоекрани, являють собою утеплювач із відбивачем ІЧ (інфрачервоного)випромінювання. Утеплювач як основа – це спінений поліетилен, а зверху наклеєний відбивач – фольга. Хорошої якості термоекрани у італійського виробника TENAX. Дзеркальні сітки також краще брати італійські - LUMINAX.

Теплиці-термос мають безперечні переваги проти традиційних тепличних технологій:

  • низьким споживанням енергії на опалення;
  • можливістю коригування (фільтрації та розсіювання) сонячного світла, що значно прискорює терміни цвітіння та зростання культур;
  • захисними функціями (збереження рослин від сонячної радіації та ультрафіолетових випромінювань);
  • здатністю стабілізувати температуру.
Дзеркальна сітка.

Каркасна основа приміщення дозволяє органічно розмістити максимальну кількість рослин у теплиці. Матеріали, з яких зроблена теплиця-термос (металопластик, полікарбонатне покриття, термоекрани) відрізняються високою якістю та стійкістю до несприятливих погодних умов, що свідчить про міцність конструкції та тривалий термін служби.

Переваги теплиці-термос

Отже, основними перевагами теплиці-термос є:

  1. Ефективність (високий ККД при споживанні сонячного світла завдяки відображенню інфрачервоних променів від термоекранів)
  2. Екологічність (максимальна відповідність внутрішнього мікроклімату в приміщенні природним умовам).
  3. Всесезонність (можливість цілорічного використання).
  4. Висока освітленість (робить практично непотрібним використання додаткових джерел денного світла).
  5. Низька енергоспоживання (забезпечується за рахунок відмінної теплоізоляції та лімітованої світлопропускної здатності).

Вирощена у теплиці продукція швидко окупає не лише себе, а й вартість організації приміщення. Така висока ефективність теплиці дозволяє суттєво підвищити рентабельність бізнесу садівників та дачників. Але теплицю-термос вже використовують не тільки для вирощування рослин, але й для розведення раків вона чудово себе зарекомендувала.

Патент на теплицю-термос добре продається до Німеччини, Литви, Росії та Польщі. Це не дивно, адже у разі реалізації проекту кошти окупаються за рік. А далі залишається тільки заробляти, адже якісна продукція, вирощена у парниках, завжди потрібна.

ua ru