Верстат для виробництва LEGO-цегли своїми руками

Сучасні технології не стоять на місці: випускаються нові види будматеріалів та інструментів. Досить новою для нас є цегла лего (LEGO). Рідко, де зустрічається великомасштабний випуск цього будівельного матеріалу, при цьому потреба населення задовольняється лише за рахунок міні-цехів, організованих у домашніх умовах. Завдяки цьому даний сегмент ринку залишається практично відкритий, що дає хороші передумови розвитку власного бізнесу.

Цінність лего-цегли у простій кладці та швидкому будівництві

LEGO-цегла.

Лего-цегла призначена для будівництва стін непрофесійними кладчиками. Кожен зможе легко та правильно викласти стіну з лего-цегли без будівельних навичок та досвіду. Найголовніше точно за рівнем викласти перший ряд. Будувати з такої цегли дуже зручно та комфортно.

Наприклад, якщо потрібно викласти стовп для огорожі з лего-цегли, Вам не знадобиться навіть клей. Достатньо викласти «криницю» з 5-ти рядів, вставити арматуру і залити густим бетоном. І так далі. У традиційній кладці лего-цегли застосовується плитковий клей для зовнішніх робіт і наноситься за допомогою будівельного шприца.

Особливо добре себе зарекомендувала лего-цегла при зведенні незнімних опалубок для монолітного будівництва. В результаті всі бетонні конструкції, які будуть сформовані завдяки лего-цеглині, матимуть закінчений благородний та естетичний зовнішній вигляд без додаткових фасадних робіт. Головне дотримуватися плавності будівництва, а саме:

 • заливати малими висотами;
 • армувати кожен проліт;
 • витримувати паузи між прольотами з огляду на густоту бетону.

Лего-цегла дозволяє зводити будь-які конфігурації будов навіть із напівкруглими формами геометрії будівлі. Непрофесійні будівельники можуть дозволити собі зводити прості будівлі такі як:

 • огорожі;
 • елементи ландшафтного дизайну;
 • садові меблі;
 • альтанки;
 • присадибні господарські будівлі;
 • гаражі.

Лего-цегла охоплює ширшу цільову споживчу аудиторію, яка потребує будівництва. Отже для нього простіше налагодити шляхи реалізації при невеликих обсягах виробництва. Але й у професійних будівельників вартість кладки з лего-цеглини буде суттєво нижчою.

Верстат для виробництва цегли вдома

Серцем будь-якого виробництва лего-цегли є ручні верстати. Вони можуть відрізнятися один від одного за продуктивністю, рівнем автоматизації, габаритами та наявністю додаткових функцій. Залежно від цього змінюється і ціна верстата. Наприклад, маючи всі необхідні креслення, матеріали та інструменти можна своїми руками зробити верстат для виробництва цегли в домашніх умовах. Так він обійдеться в 1,5 рази дешевше.

Вашій увазі пропонуються 3D моделі верстатів для виробництва лего цегли. За даними моделям верстати можна зібрати своїми руками в домашніх умовах за наявності всіх матеріалів та інструментів.

Ручний верстат для виготовлення лего-цегли 250х125х65 мм:

Ручний верстат у 3D.

Завантажити 3D модель верстата безкоштовно.

Ручний верстат для виробництва лего-цегли 300x160x50 мм:

3D модель верстата.

Завантажити 3D модель верстата безкоштовно.

Ці 3D моделі ви можете завантажити безкоштовно за посиланням наприкінці статті. Використовуючи їх вам не потрібні креслення верстата. Всі розміри доступні в програмі КОМПАС Viewer (так само можна безкоштовно скачати в кінці статті).

Якщо ж ви збираєтеся не виготовляти, а відразу купувати готовий верстат, тоді при виборі моделі, природно, звертають увагу на продуктивність. Залежно від цього виділяють такі види:

 1. Верстати з низькою продуктивністю. Виготовляють від 800 до 1200 цеглин за робочий день. Ціновий діапазон 10000-4000 $.
 2. Верстати із середньою продуктивністю. На них можна виготовити близько 2000 цегли за добу. Вартість – від 5000$.
 3. Верстати з високою продуктивністю. Є цілими міні-заводами, здатними випускати по 600-800 цеглин за годину. Ціни коливаються від 30000$ та вище.

Для старту виготовлення лего-цегли в домашніх умовах досить невеликого преса, якому для розміщення та комфортної експлуатації потрібно не більше 10 кв. м. Більш дорогі апарати – це додаткові інвестиції на робочу площу та спеціальне обладнання, яких, як правило, немає на початкових етапах виробництва.

Щоб ваша продукція була затребуваною, а ККД роботи максимальним, зверніть увагу на такі характеристики верстатів:

 1. Обсяг робочих циклів.
 2. Тиск преса. Щоб цегла мала максимально широку сферу застосування, рекомендується вибирати апарати з тиском 20 тонн і більше.
 3. Тривалість одного циклу, а також підсумковий вихід цегли. Середніми показниками буде час 12-30 секунд, при цьому вихід становитиме від 1 до 8 цеглин. Від цих показників залежить окупність виробництва.

Зараз існує безліч компаній, які випускають верстати для виготовлення лего-цегли різної конфігурації. Підібравши апарат у своєму ціновому діапазоні, будьте певні, що незабаром він окупиться, що дозволить вам розширити виробництво.

Переваги лего цегли плюси та мінуси

Міцність лего.

Цей будівельний матеріал затребуваний професійними будівельниками завдяки своїм якісним характеристикам. Високий попит на продукцію обумовлений наступними перевагами цегли:

 • високі показники міцності;
 • невелика вага;
 • простість монтажу та надійність зчеплення;
 • довговічність;
 • екологічність;
 • естетичність.

Правильно організована рекламна компанія завжди знайде споживача, якому потрібен якісний та надійний будівельний матеріал.

Основним недоліком вважається відсутність ГОСТ на продукцію лего-цегли через новизну його використання. Цей мінус легко нівелюється дотриманням усіх рекомендацій щодо технології виробництва та зберігання виробів. Мине час, і ви самі не помітите, як чутки про якість вашого високотехнологічного будівельного матеріалу розійдуться серед людей.

Витратні матеріали та інструменти

Кладка.

Якість легоцегли залежить компонентів, а також їх відсоткового співвідношення у виробі. Закупівля сировини для виробництва не становить труднощів, адже вона широко доступна у будь-якому районі країни. Стандартний склад розчину для виготовлення лего-цегли включає:

 • наповнювач (80-90%). Зазвичай для цього використовуються відсіви вапняного щебеню;
 • зв'язуючий компонент – портландцемент (5-15%);
 • вода;
 • фарбувальні речовини.

Окрім розчину, в процесі роботи вам знадобляться бетонозмішувач, ємність для сировини, вібропрес та транспорт для перевезення.

Обладнання для виробництва цегли lego в домашніх умовах не вимагає багато витрат. Це значно полегшує старт вашого домашнього бізнесу.

Виробництво лего цегли в домашніх умовах

Креслення цегли лего.

Виробництво цегли Лего відбувається в кілька етапів:

 • закупівля та сортування сировини;
 • приготування розчину;
 • формування та виготовлення блоку під пресом;
 • пропарювання цегли;
 • сортування та доставка до споживача.

Можете помітити, що процес виготовлення не включає високотехнологічного дорогого обладнання. Освоїти технологію виробництва цегли Лего може кожен. Для цього потрібен лише мінімум апаратури та невелика площа під міні-цех.

При цьому слід враховувати витрати на комунальні платежі та оренду (якщо приміщення не ваше) включатимуть.

Як реалізувати lego-кіпричі

Піддони з цеглою.

Успіх вашого продажу залежить від якості реклами. Цей процес теж вимагає витрат коштів, але залежність тут прямо пропорційна: чим більше грошей вкладається в захід, тим більше людей дізнаються про ваше виробництво.

Здійснити просування своєї продукції можна такими шляхами:

 • задіяти елементи зовнішньої реклами: дошки оголошень, білборди, сітілайти та ін.
 • відкрити власний інтернет магазин;
 • розміщувати оголошення, а також публікації в будівельних газетах та журналах;
 • відвідувати будівельні виставки та семінари.

Це і є ціна просування вашого виробництва та формування клієнтської бази.

Підіб'ємо підсумок бізнес-ідеї

Цегляна стіна в ландшафтному дизайні.

Витрати на початкових етапах включатимуть:

 • купівлю обладнання;
 • реєстрацію;
 • щомісячні витрати: реклама, комунальні платежі та оренда, закупівля сировини.

Ціна опту на лего-цеглу - 0,2 $ / шт. Якщо ваш міні-цех виготовлятиме і реалізовуватиме по 20000 шт. цегли щомісяця, то чистий прибуток може досягати до 2000 $ при вирахуванні щомісячних витрат. Такий обсяг продажів призведе до окупності виробництва протягом 3-4 місяців. Але якщо зробити верстат своїми руками, тоді достатньо 1,5-2 місяці. Адже всі будівельні матеріали завжди в ціні і мають великий попит.

Читайте також:

Верстат для виробництва шлакоблоку своїми руками

ua ru