Прокатний верстат для виробництва профілю під гіпсокартон

Висока популярність такого корисного будівельного матеріалу, як гіпсокартон, паралельно стимулює попит на металопрофіль. Це головний витратний матеріал для монтажу гіпсокартонних листів. Бізнес із виробництва металевого профілю під гіпсокартон можна розпочинати з невеликими вкладеннями. Тим більше що сам профільний прокатний верстат можна виготовити своїми руками або дати токарю на замовлення за наявності схем та креслень з розмірами деталей. Креслення можна завантажити наприкінці статті.

Економічний сенс виробляти гіпсокартонний профіль

Верстат своїми руками.

Гіпсокартон без перебільшення можна назвати одним із найпопулярніших та затребуваних будівельних матеріалів, які використовуються при ремонті квартир, офісів, цехів та складських приміщень. Він дихає і дозволяє приховати всі недоліки поверхні, забезпечуючи ідеальну основу для нанесення фінальних шарів шпаклівки, фарби, поклейки шпалер і т. п. Також за допомогою гіпсокартону створюють будь-які фігурні елементи (колони, ніші, арки), які довершать зовнішній вигляд інтер'єру. При монтажі гіпсокартону не обійтись без використання металевого профілю, який стане надійною основою майбутньої конструкції.

Виготовлення металевого профілю в домашніх умовах - справа хоч і витратна спочатку, але при цьому досить вигідна. Тим більше, що обладнання для виробництва профілів роликової прокатки можна виготовити своїми руками. Про це далі детально…

Профілювальний верстат з виробництва профілю для гіпкоскартону

Виробництво профілю для гіпсокартону.

Виробництво профілів з оцинкованої сталі не потребує великих навичок та знань. Потрібний спеціальний профілегибочний верстат, який підбирається (або переобладнатися) під тип профілю, який ви плануєте виробляти.

Щоб придбати прокатний верстат для профілю, можна піти двома шляхами:

 1. Зробити прокатний верстат своїми руками, який можна буде модернізувати та переобладнати під будь-який тип виробу з оцинкованого листа.
 2. Купити готове обладнання для виробництва профілю під гіпсокартон.

Найпопулярнішими верстатами серед виробників гіпсокартонних профілів можна назвати ті, які мають одноручну лінію виробництва. Вони видають певний тип профілю (наприклад, стельовий або напрямний) із середньою швидкістю 10 погонних метрів на хвилину. Отже, за одну робочу годину обладнання для виробництва профілю для гіпсокартону дозволяє зробити до 500 погонних метрів. Це означає, що після закінчення безперервного 8 годинного робочого дня на склад можна відправити близько 4000 метрів продукції, повністю готової для реалізації. За місяць обсяг готових виробів може досягати до 88 000 погонних метрів!

У середньому ринкова ціна прокатного верстата коливається близько 4000 доларів. При цьому фірма-постачальник часто не тільки забезпечує доставку замовлення, а й проводить комплексне навчання правильному використанню верстата, а також здійснює повне налагодження обладнання та його подальший ремонт (за потреби).

Але якщо у Вас поки що немає можливості закуповувати обладнання по 4000$, можна зробити свій верстат своїми руками. Він, можливо, трохи поступатиметься за продуктивністю. Наприклад, на ньому не буде гільйотини та заготовки потрібно буде нарізати окремою операцією. Але загалом буде можливість організувати прибуткове виробництво у домашніх умовах.

Як зробити прокатний верстат для профілю своїми руками

3D-модель прокатного верстата.

Розглянемо 3D-модель прокатного верстата для виробництва c-подібного або п-подібного профілю 29x27.

Для виготовлення верстата знадобиться: метал, підшипники, токарний верстат або знайомий токар із токарним верстатом. Зверніть увагу на конструкцію та пристрій прокатного верстата.

Дивлячись на малюнок перше враження насторожує. А якщо розібратися у деталях, то там немає нічого складного.


Схема пристрою моделі профільного прокатного верстата

Верстат складається зі столу, на якому закріплений черв'ячний мотор-редуктор NMRVP-063. Також на столі закріплено 7 клітей. Перша приймальна кліть вже відображена на цьому малюнку:

Схема столу.
 1. Стіл зі швелерів.
 2. Черв'ячний мотор-редуктор NMRVP-063.
 3. Перша приймальна кліть.
 4. Ланцюгова передача на першу кліть.

Кожна кліть складається з простих кількох деталей:

Схема столу.
 1. Корпус кліті.
 2. Самовстановлюючий підшипниковий вузол UCST 204.
 3. Самовстановлюючий підшипниковий вузол UCFT 204.
 4. Нижній та верхній вали.
 5. Нижній та верхній прокатні ролики.
 6. Зірочка ланцюгової передачі Z=16.
 7. Напрямні.
 8. Розпірки.
 9. Регулювальні болти M12X70.

Як видно вище на малюнку всі кліті з'єднані між собою ланцюговою передачею.

Варто відзначити, що ролики знімні та кріпитися на валах. Це дозволяє переобладнати верстат під різний тип профілю, що виробляється. За бажання за допомогою нових роликів можна модернізувати обладнання для виробництва ЛСТК профілю. Будівництво будинків за технологією ЛСТК активно набирає популярність в області швидкобудівельних будівель.

Технологічний процес виготовлення профілю під гіпсокартон

аркуш з оцинкованого металу, прокочується через чергу роликів, кожен з яких відрізняється за прес-формою:

Ряд прокатних роликів.

Таким чином, за допомогою прокатних роликів заготівля поступово перетворюється на форму готового виробу.

Щоб детально ознайомитися з пристроєм обладнання, рекомендуємо завантажити 3D-модель схеми верстата з усіма розмірами та описом вузлів. У даному архіві 3D-модель металообробного пристрою, яку можна розібрати до найдрібнішого болтика або шайбочки та подивитися. Там же можна зняти всі розміри деталей, а потім реально зробити верстат за зразком не гіршим за кресленнями. Можливо, такий формат навіть кращий, ніж креслення. Формати файлів 3D-моделі:

 1. *.sldasm – це основний формат платної програми SolidWorks (так само цей формат підтримує безкоштовна програма для перегляду 3D-моделей – eDrawings, яка вже вкладена в архів).
 2. *.step – це стандартний формат для обміну 3D-моделями між різними 3D-редакторами. Цей формат файлів підтримує практично кожен 3D-редактор (наприклад: безкоштовний FreeCAD, AutoCAD, 3D-Max, Blender тощо).

Різновиди металевого профілю

Види профілю.

Гіпсокартонний профіль поділяють на такі види:

 • Стій, що використовується для створення стійок (тип CW. Найпоширенішими різновидами на ринку будматеріалів є профілі CW-50, CW-75 і CW-100).
 • Напрямний (тип UW. Марки UW-50, UW-75, а також UW-100).
 • Пристінковий (тип UD. Але найчастіше використовується тільки UD-27, виготовлений з 81-міліметрової сталі).
 • Стельовий (тип CD. Марка CD-60, яка виготовляється з оцинкованої сталі шириною 123 мм) у ремонті застосовується найбільш широко та часто.

Профіль відрізняється за своєю товщиною, шириною, вагою та іншими параметрами. Кожен із цих профілів виготовляється з рулонів оцинкованої стрічкової сталі, яка також відома під назвою штрипс.

Як бачимо, бізнес із виготовлення гіпсокартонного профілю в домашніх умовах має досить високу прибутковість. За наявності стартового капіталу, який покриє всі стартові витрати, маючи при цьому ще й налагоджену мережу для реалізації готової продукції, ви зможете вийти на самоокупність через 7-8 місяців.

Цей вид продукції затребуваний завжди. Якщо освоїти всі нюанси технології його виробництва, можна забезпечити себе стабільним прибутком на довгі роки.

Почніть власний бізнес з виробництва та продажу прямо зараз, а підсумковий прибуток стане найкращою винагородою за всі праці!

Завантажити 3D-модель схеми прокатного верстата.

ua ru