Виробництво оциліндрованого брусу для будівництва будинку

Виробництво будівельних матеріалів – це завжди рентабельний та дуже прибутковий бізнес. Великий попит на оциліндровані колоди знаходить різноманітні пропозиції на ринку. Для підприємця-початківця дуже важливо правильно визначитися з напрямком діяльності та її організацією. Поряд із виробничими питаннями мають вирішуватися проблеми збуту. Як кажуть у Японії «Стать справи зробити, справа продати!».

Економічна вигода виробництва оциліндрованої колоди

Спочатку розглянемо всі етапи виробництва найнатуральнішого будівельного матеріалу для збирання домокомплектів. Їх лише 3:

 1. Сортування лісу. Необхідно відібрати колоди на 2 см більше необхідного діаметру для їх оциліндровки. Тобто щоб отримати після обробки будівельний матеріал 26 см в діаметрі, буде потрібно ліс діаметром не менше ніж 28 см. Тобто з кожного боку колоди знімається шар завтовшки 1 см. Крім того, важливо враховувати біжистість дерева. Адже вона завжди в основі товща за діаметром, а вгорі тонша.
 2. Оциліндрування. На сучасному обладнанні саме оциліндрування відбувається в кілька хвилин. Приклади видів верстатів для оциліндрування наведені та описані нижче.
 3. Торцювання. На цьому етапі вирізаються сполучні чашки. Від професійних навичок майстра залежить, наскільки швидко і якісно буде збиратися домокомплект з оциліндрованої колоди.
Схема верстата.

Весь процес виробництва оциліндрованої колоди істотно простіше і дешевше виробництва квадратного бруса. Крім того, менше відходів та витрат. А в результаті ми отримуємо будинок для круглогодичного проживання. Просто потрібно зібрати будинок на будівельній ділянці як конструктор.

Переваги бізнесу з виробництва оциліндрованного брусу

Бізнес з виробництва оциліндрованих колод.

Будівництво дерев'яних будинків з оциліндрованого брусу визнано одним із найприбутковіших видів будівельного бізнесу за шкалою практичності, естетичності та попиту. Попит на екологічно чисті дерев'яні будинки зростає з кожним роком. А матеріали, які використовуються для їх зведення, лише дорожчають. Один із найбільш затребуваних матеріалів – це оциліндровані балі.

За експертними оцінками стартові інвестиції мають становити 10 – 12 тисяч доларів. Складність відкриття такого бізнесу оцінюється у 7 балів за 10-бальною шкалою. На користь відкриття бізнесу свідчать такі фактори.

 1. Запуск виробничого цеху не вимагатиме оформлення складних документів та отримання спеціальних дозволів. Не потрібна подальша сертифікація продукції.
 2. Технологічний процес є досить простим. Необхідно придбати верстат для обробки брусу та супутнє обладнання.
 3. Існує широкий вибір обладнання, яке використовується у виробництві. Підприємець може придбати верстат тієї цінової категорії, яку зможе собі дозволити.
 4. Великий ринок збуту дозволить швидко збувати продукцію за умови її високої якості.

Споживча активність дозволить бізнесу досить швидко окупитися, навіть не зважаючи на його сезонність. Адже оциліндрований брус використовується не тільки для зведення житлових будівель. Їх використовують для будівництва лазень, саун та альтанок. Крім того, технологія будівництва дозволяє зводити будинки з оциліндровки у будь-яку пору року.

Устаткування для виробництва оциліндрованої балі

Верстат для виробництва оциліндрованої балі.

Для початку бізнесу знадобиться придбання спеціалізованої міні-лінії верстатів з оциліндрування деревини. Після сушіння та сортування за довжиною та діаметром колоди потрапляють на лінію, яка послідовно здійснює такі етапи:

 • первинна обробка (відділення пухкого шару та кори);
 • закріплення на верстаті;
 • шліфування поверхні;
 • торцювання по довжині;
 • заточення поздовжнього паза;
 • виготовлення вінцевих пазів (чашок) для формування кутових з'єднань.

Контроль якості виконання всіх цих операцій проводить технолог. Для підвищення терміну експлуатації всі дерев'яні будматеріали покриваються антисептичним складом. На невеликому підприємстві це за допомогою промислового пульверизатора вручну. Після просушування колода маркується та вирушає на склад готової продукції.

Верстат для оциліндрування колоди та деревообробне обладнання

Вибір такого верстата – це найвідповідальніша справа, якій потрібно приділити велику увагу. Існує 3 типи деревообробного обладнання для оциліндровки деревини:

3 типи деревообробного обладнання.
 1. Позиційні верстати (A). Колода обертається і обробляється спеціальним шпенделем, який переміщається вздовж осі. Такий верстат коштує близько 4,5 – 5,5 тисячі доларів.
 2. Позиційні верстати із закріпленням (B). Колода фіксується нерухомо, а шпендель переміщається по довжині, обробляючи його поверхню. Вартість такого верстата зазвичай вища за 5,5 тисяч доларів.
 3. Агрегати з подавальним механізмом прохідного типу (C). Таке обладнання значно дорожче. Наявність складного механізму подачі подорожчає на 20-30%. Але якість оциліндрування набагато вища.

Влаштування оциліндрувальних верстатів:

 1. Фрезерний вузол.
 2. Центр із приводом обертання.
 3. Другий центр.
 4. Рухливий люхет.
 5. Рухомий ріжучий модуль.
 6. Стаціонарний ріжучий модуль.
 7. Вальці подачі.
 • П1 – подача фрези;
 • П2 – подача ріжучого модуля.

Далі оциліндрована заготовка обробляється додатковим деревообробним фрезерним верстатом для формування профілю з колоди:

Формування профілю з колоди.

Процес формування будівельного профілю з оциліндрованої колоди:

 1. Фреза для паза для укладки.
 2. Пила для компенсаційного паза.
 3. Фреза вирізу для грані (лиски).

ПБ – напрямок Подачі колоди (для верстатів прохідного типу).

Фрезерний верстат для виточування «чашок» – монтажних пазів для з'єднання колод:

Принцип виточення.

Принцип виточення «чашок» на колодах:

 • 1 – фреза;
 • ПФ – Подача Фрези;
 • КП – Край Паза.

Чашкорізний верстат – ціна 1250$:

Чашкорізний верстат.

Рекомендуємо скористатися програмою в Excel для розрахунку розпилу колод з мінімальними витратами, щоб уникнути великої кількості відходів деревини.

Щоб обладнати промислову лінію, крім основних верстатів знадобляться сушильні камери, спеціальні установки для розпилювання та ванни для просочення колод антисептиками. Загальна сума таких витрат становитиме близько 10 тисяч доларів.

Для обладнання виробництва вам знадобиться приміщення, площею не менше ніж 50 квадратів. Основними вимогами до такого приміщення є:

 • наявність високих стель;
 • підведення електрики та водопостачання, організація відведення стоків;
 • добра вентиляція.

Краще, якщо на підприємстві буде відведено місце для виставки зразків готової продукції, яке ви зможете показувати всім потенційним замовникам.

Особливості реалізації бізнес-проекту з виробництва оциліндровки

Будинок з оциліндрованої колоди.

Звичайно, треба враховувати характерні риси кожного бізнесу. Зважаючи на сезонність затребуваності будівельних матеріалів, краще починати виробництво на початку сезону. Коли у вас буде хоча б 2 постійних замовника на оциліндровані колоди з числа забудовників, ви можете не перейматися тим, що ваше обладнання може простоювати.

З іншого боку, щоб бути надійним постачальником, укладати договори на постачання будматеріалів під певні проекти, ви повинні бути впевнені у надійності свого сировинного каналу. Безперебійність постачання – це запорука успіху такого бізнесу. Спочатку ви повинні орієнтуватися на необхідність поставки не менше 150 кубометрів деревини на місяць. Тому тут має місце задуматися про власне будівництво будинків з оциліндрованих колод.

Від споживчого попиту залежатиме те, який діаметр колод ви випускатимете. Перед прийняттям такого важливого рішення, як визначення асортименту, необхідно проаналізувати потреби ринку у вашому регіоні. Для будівництва альтанок та лазень не використовують товсті колоди. Тут буде достатньо діаметра 120 – 200 мм. Діаметр оциліндрованих колод для будівництва житлових будинків у помірному кліматі становить від 220 до 240 міліметрів. У регіонах з холодним кліматом попит мають колоди, діаметром 260 і 280 міліметрів.

Читайте також:

domiki-iz-breven-kak -biznesБудівництво дерев'яних будинків з оциліндрованих колод як бізнес. Як створити гарний будівельний бізнес при невеликих вкладеннях фінансових коштів? У будь-якому промисловому бізнесі продаж готової продукції – це найважливіша та найкрасивіша виробнича операція. Саме тому варто звернути увагу на оциліндровані будиночки, які естетичні зовні і затишні всередині. Крім того, з оциліндровки дуже гарними виходять лазні, альтанки, гаражі та інші господарські дерев'яні будівлі на присадибних ділянках. Красива будівельна бізнес-ідея для благоустрою молодих сімей невеликими будинками, лазнями та прибудовами з оциліндрованої колоди.

Для будівництва житлових будинків найчастіше використовується дерев'яний матеріал хвойних порід. Це може бути ялина або сосна, модрина або кедр. Вони не лише зовні привабливі та відрізняються характерним ароматом. Через присутність у структурі деревини природного смоляного просочення, вона практично не зазнає гниття.

ua ru