Як зробити дискову борону своїми руками по 3D-моделі

У сільськогосподарських роботах без використання функціональної борони не обійтися. Неможливо провести посівну, не зруйнувавши верхню кірку землі і не перекопавши ґрунт до пухкої консистенції, знищивши при цьому весь бур'ян. Саме тому наявність дискової борони у кожному фермерському господарстві – нагальна потреба. Маючи схему, креслення або 3D-модель з точними розмірами всіх деталей, можна самому виробляти цей затребуваний агрегат та комплектуючі запчастини.

Найвигідніше виробляти обладнання з металу для агротехніки

Дискатор БДН 2.6х2Н.

Організувати власне виробництво дискових борін можна в домашніх умовах за наявності гаража, зварювального апарату та додаткових інструментів. Але головне обладнання – це комп'ютер із програмним забезпеченням для аналітичного розрахунку всіх деталей борони. У будь-якому виробництві найголовніше все добре спланувати. 1 хвилина планування заощаджує 1 годину реалізації завдання.

Аграрії – це клієнти з гарною платоспроможністю. Якщо Ви зробите свою пропозицію з меншою ціною, але такою самою якістю, то Ви легко зможете продати дорогий агрегат боронувальний дисковий. Адже цей вид сільгоспобладнання приносить аграріям великі прибутки. Борона, яку ви зробили своїми руками для аграріїв – це вигідна інвестиція!

Інвестуючи у виробництво металевих агрегатів для сільського господарства – ви найнадійнішим способом зберігаєте фінансовий капітал. Адже з кожним роком вартість металу невпинно зростає, а гроші знецінюються. Кожна непродана борона цього року, наступного – коштуватиме дорожче. Таким чином ви заробляєте постійно та безперервно.

Дискова борона своїми руками

З чого складається конструкція борони, яку ми пропонуємо зробити власноруч для використання на тракторі МТЗ-80?

Причіпна дискова борона 2,6х2Н на МТЗ-80 (КОМПАС-3D):

Влаштування дискової борони 2.6х2Н.
 1. Рама.
 2. Передня секція різальних вузлів.
 3. Задня секція різальних вузлів.
 4. Цапфа поворотна ліва.
 5. Цапфа поворотна права.
 6. Кронштейн навішування.
 7. Чистильник.
 8. Балка передня.
 9. Балка задня.
 10. Регулювальна тяга механізму налаштування кута атаки дисків.
 11. Шлейф-ковзанка.

Ширина захоплення борони 2,6 метри. Її можна агрегатувати із тракторами від 1,4 до 2-го тягового класу. Маса конструкції 1150 кг. Робоча швидкість до 12 км/год. Продуктивність - 3га/година. Кількість робочих органів (дисків) 16шт, діаметр диска-560мм.

Завантажити 3D-модель дискової борони 2.6х2Н на МТЗ-80.

Увага! Ця збірка 3D-моделі створена в програмі КОМПАС-3D версія 14.1 і містить 122 деталі. Для її детального перегляду можна використовувати безкоштовну програму КОМПАС-3D Viewer.

Причіпна дискова борона на МТЗ-82 з шириною захвату 2,2 метра (PTC Creo Elements/Pro):

Дискатор БДН 2.2х2 на МТЗ-80.

Це альтернативний варіант 3D-моделі навісного дискатора для тракторів 1,4 тягового класу (ЛТЗ-60АВ, МТЗ-50/52, МТЗ-80/82, Білорусь-921 та ЮМЗ-6). Увага! Ця модель містить 117 деталей і зроблена в програмі PTC Creo Elements/Pro, але її можна відкрити безкоштовним переглядачем PTC Creo View Express.

Завантажити 3D-модель дискатора БДН 2.2x2.

Цей навісний грунтообробний дисковий агрегат є одягненими на вісь під певним кутом металеві диски. Залежно від типу польових робіт, що проводяться, глибина впровадження конструкції в грунт регулюється. Максимальна глибина обробки до 12см.

Обов'язковою вимогою до борони, що виготовляється, буде висока стійкість металу до корозії, тому вибирайте тільки якісні матеріали, які рекомендуємо додатково обробити спеціальними засобами від іржі.

Отже, для початку потрібно зварити міцну прямокутну раму (1400 на 650 міліметрів) із металевих профілів. Можна використовувати металеві куточки розміром 450 на 450 мм. До отриманої основи за допомогою спеціальних втулок кріпиться незалежна вісь з 8 сферичними дисками діаметром близько 500 мм і товщиною близько 5 мм. Вони встановлюються на горизонтальній трубі з однаковим кроком між ними. Кількість дисків може відрізнятися залежно від потужності трактора.

Ширина обробки ділянки зазвичай не перевищує 1-2 метри. Робити ширшу борону немає сенсу. У такому разі суттєво зменшиться ефективність, а також значно підвищиться навантаження на трактор. Зверніть увагу, що кут атаки ґрунту в дисковій бороні обов'язково має бути регульованим.

Всі матеріали та комплектуючі для виготовлення борони ви легко зможете купити через Інтернет на спеціалізованих сайтах, а також на місцевих промринках. Їхня сумарна вартість (з урахуванням вкладеного в подальше збирання праці) буде на порядок меншою, ніж купівля готового заводського обладнання. Тут витрачені зусилля окупляться багаторазово!

Отримана борона з'єднується з тракторною навісною системою зверху стійки, а також за допомогою двох цапф. Під час руху тягача диски повинні безперешкодно обертатися, розпушуючи землю та перемелюючи залишки бур'янів, а також стебел культурних рослин.

Причіпна дискова борона АБД 4х2ПГ (гідравлічна) на Т-150 (КОМПАС-3D):

Дискатор АБД 4х2ПГ на Т-150.

Це 3D-модель дискатора АБД 4х2ПГ. Причіпний агрегат розрахований на трактори тягового класу не нижче 3. Короткі характеристики:

 • ширина захвату - 4 метри;
 • робоча швидкість - до 12 км/год;
 • продуктивність - до 4,4 га/год;
 • глибина обробки - від 8см до 18см;
 • маса конструкції - 2130кг.

Увага! 3D-модель створена в програмі КОМПАС-3D версія 14.1 і містить 181 деталь. Для вивчення конструкції можна використовувати безкоштовний КОМПАС-3D Viewer.

Завантажити 3D-модель дискової борони АБД 4х2ПГ на Т-150.

Примітка. При відкритті файлу програма може запросити замінити шлях до файлу, який вона не може прочитати, тоді просто вкажіть шлях (наприклад, робочий орган).

Переваги дискової борони

Дискова борона – чудовий агрегат, який можна успішно застосовувати замість плуга, культиватора чи лущильника. Вона чудово підходить навіть для ґрунтів із вкрай малим вмістом вологи.

Боронування проводиться у таких випадках:

 1. Коли потрібно зруйнувати верхній кіркоподібний шар землі, який утворився під впливом вологи, сонця та вітру протягом тривалого часу.
 2. Щоб перемішати ґрунт із внесеними добривами.
 3. Якщо ви хочете вирівняти поверхню ділянки.
 4. У разі необхідності проріджування густорослих культурних рослин.
 5. Щоб знищити наявні на городі або полі бур'яни, а також подрібнити сухостій. Будь-яка дискова борона подрібнює соняшник та кукурудзу.

Впоратися з такими завданнями може лише якісна, виготовлена з урахуванням усіх технічних нюансів дискова борона. Використовуючи наші безкоштовні 3D-моделі дискових борін, ви можете їх самостійно виготовляти для продажу. Дотримуючись усіх деталей зразків, ваші борони нічим не поступляться своїм заводським аналогам!

Важливо! Використовувати борону потрібно на швидкості, що перевищує 7 кілометрів на годину. Так процес боронування буде максимально ефективним.

Виробництво дискових борін як бізнес

Правильно виготовлена борона відмінно впорається не тільки із найщільнішими шарами ґрунту, а й чудово протидіятиме бур'янам та сухостію. Також вона буде здатна подрібнювати соняшник та кукурудзу, що не під силу іншим типам сільськогосподарського обладнання.

Власноруч зробивши дискову борону, ви суттєво заощадите кошти. Крім багатьох інших переваг, якими володіє даний агрегат, можна виділити ще й той факт, що дискова борона має високу продуктивність і при цьому не засмічується. Отже, нею без проблем можна провести швидку обробку всього поля!

Освоївши власноручне виробництво дискових борон для тракторів МТЗ-80, Т-150 та тягачів інших типів, ви можете дати старт прибутковому бізнесу. Фахівці оцінюють його рентабельність на рівні 50 відсотків (все залежить від вартості матеріалів, які ви використовуватимете у виробництві).

Налагодивши виготовлення дискових борін, можна отримати щомісячний прибуток у розмірі 1000$. Незважаючи на те, що Ви продаєте дороге обладнання, його попит забезпечений доброю платоспроможністю цільового споживача (фермера). Нема чого чекати! Час відкривати власний бізнес!

Читайте також:

Як зробити причіп 2 ПТС-4 для трактора своїми руками.

ua ru