Скільки та як заробити на квадрокоптері з відеокамерою

Квадрокоптери з відеокамерами дозволяють створювати гарні фотографії та відео з висоти пташиного польоту. А все, що красиво викликає емоції, які завжди можна продати.

Огляд можливостей квадрокоптерів для бізнесу

Квадрокоптер із відеокамерою.

Розглянемо концепцію та реалізацію бізнес-ідеї у сфері професійної та аматорської аерозйомки за допомогою дронів. Спочатку проаналізуємо ринки збуту відеороликів та фотографій, знятих квадрокоптером із камерою. Потім оцінимо потенційний дохід. А далі перейдемо до вибору моделі професійного коптера чи аматорського. Дізнаємось наскільки і навіщо платити більше при вкладеннях у обладнання для створення бізнесу.

Бізнес зйомка квадрокоптером

Бізнес на зйомці з квадрокоптера.

За допомогою квадрокоптера можна створювати дорогий унікальний фото та відеоконтент для подальшого продажу через інтернет або безпосередньо зацікавленим фірмам. Основні ринки збуту фото та відеороликів, знятих на квадрокоптері, розділимо на 2 категорії:

 1. Фотостоки та фотобанки. Це спеціальні майданчики для розміщення на продаж своїх фотографій. На тих же фотострумах можна продавати так звані відеошаблони і кліпарти - це короткі відеоролики тривалістю 2 хвилини (в середньому), які потім покупці використовують у своїх відеороботах: рекламах, кліпах, інтро-прев'ю і т.д. Навіть з одного популярного фотоструму можна отримувати стабільний відчутний дохід. А головне цей вид доходів ставитися до резидуального (пасивного) виду, тобто ви безперервно та регулярно автоматично заробляєте гроші незалежно від щоденної діяльності. Детальніше про фотостоки і скільки можна на них заробити описано тут:
 2. Youtube.com. Тут можна пропонувати свої відеоролики та колекції фотографій для відеоблогерів, які будуть використовувати їх, створюючи свій популярний контент. Але найкраще, звичайно ж, самому створити і розкрутити свій канал на Youtube.com і заробляти на рекламі. Докладно про те, як і скільки можна заробити на Youtube, описано тут:
 3. Різні відео-хостинги. Чи не ютубом єдиним! В інтернеті існує безліч інших відеохостингів, на яких можна створити непоганий додатковий дохід. Розміщуйте свої відео та фото матеріали на різних відеохостингах. Усі вони заохочують матеріально своїх блогерів, яких гідно оцінила аудиторія. На кожному відеохостингу свої умови для партнерського заробітку та матеріального заохочення у вигляді виплати премій. Звичайно ж, у кожного з них свої плюси та мінуси.
 4. Файлообмінники. Це джерело прибутку із найменшою прибутковістю, але відмовлятися від +10% не варто. Тим більше, що тут також є пасивний вид доходу. Також тут ви отримаєте свій перший прибуток у найкоротші терміни порівняно з вищеописаними джерелами доходів. Завантажте свої відео та фото на файлообмінники, розішліть посилання та заробляйте за кожне завантаження вашого відеоролика або колекції картинок, зроблених на квадрокоптері.

Ринок збуту відео у режимі офлайн:

Послуги відеозйомки з квадрокоптера весіль.
 1. Надання послуг з аерозйомки за допомогою квадрокоптера. У цьому напрямі вже виникає певна конкретність. Тому, щоб виділятися серед конкурентів, краще продавати свою працю як комплексну послугу: аерозйомка, відеомонтаж, додаткова зйомка без квадрокоптера (наприклад, інтер'єр приміщень об'єкта, попередньо знятого аерозйомкою), музичний супровід тощо. Вартість професійних комплексних послуг знаходиться в межах 100$-300$ – залежно від складності об'єкта та потреб замовника.
 2. Послуги зйомки нерухомості, виставленої на продаж або зйомка земельних ділянок для кадастрового центру. Вартість даних послуг не перевищує 30$.
 3. Рекламні зйомки готелів, ресторанів, новобудов для будівельних компаній, туристичних або курортних зон та санаторіїв.
 4. Послуги відеозйомки з квадрокоптерів весіль, кооперативів та інших святкових заходів.
 5. Прямий продаж своїх знятих відеоробіт, зроблених аерозйомкою: рекламним студіям, кліпмейкерам, розробникам відео презентацій та ін.

Ринок збуту відеошаблонів у режимі онлайн

Контент для Youtube на мільйон переглядів.

При хороших організаторських здібностях можна заробляти на квадрокоптерах, не купуючи їх. Наприклад, проводити спортивні та показові змагання. Учасники мають показати своє вміння вищого пілотажу безпілотними апаратами. Такі заходи збиратимуть натовпи глядачів, а в місцях з великим скупченням людей завжди можна добре заробити як мінімум на рекламі чи продажу напоїв тощо.

Цікавий факт! В Об'єднаних Арабських Еміратах проводяться змагання на квадрокоптерах із призовим фондом 1 000 000$.

змагання на квадрокоптерах.

Ринок квадрокоптерів динамічно розвивається пропорційно до прогресу. Вже сьогодні дрони допомагають фермерам не лише спостерігати за врожаєм, перевіряти та контролювати справності систем поливу, а також деякі моделі дронів розприскують добрива. Ще квадрокоптери допомагають людям: при гасінні пожеж, у будівельній сфері та навіть у кур'єрській пошті.

На початку поки ви набиратиметеся досвіду і підвищуватимете якість своїх робіт, використовуйте хоча б більшу частину описаних можливостей. Коли у вас за кілька місяців збереться статистика, ви вже самі визначитеся, де вам легше продавати свої відео та фото матеріали зняті за допомогою аерозйомки на квадрокоптері.

Професійний коптер або аматорський квадрокоптер з камерою

Професійний коптер із камерою.

DJI – це приватна китайська компанія, яка займається виробництвом відеообладнання, мікроконтролерів та мультикоптерів. Вона є піонером та лідером ринку (станом на 2017 рік займають більше 50%) у сфері Без Пілотних Літальних Апаратів (БПЛА). Ще у 2013 році компанія DJI випустила успішну флагманську модель квадрокоптера Fantom. На сьогоднішній день модель DJI Fantom 4 вважається найкращим співвідношенням ціни та якості.

DJI Fantom 4 та Mavic Pro.

Так само варто звернути увагу на відносно нову модель DJI Mavic Pro (це прямий конкурент дорожчому квадрокоптеру GoPro Karma). DJI Mavic Pro випускається з 2016-го року і його головною особливістю є компактність і жвавість. Його діаметр становить всього 33,5 см (має складну конструкцію), а швидкість в режимі спорт досягає 65км/год. Максимальна швидкість зльоту – 5 метрів за секунду! DJI Mavic Pro обладнаний вбудованою системою Lightbridge для передачі сигналу високопотокового відео в HD якості на відстань до 7 км.

Цікавий факт! DJI Mavic Pro – це перший у світі дрон, який став володарем функції управління жестами. Якщо розмістити руки в певну позицію через 2 секунди буде зроблено фотографію. Таким чином він став першим у світі квадрокоптером для селфі.

DJI Mavic Pro у складеному стані.

Ціна обох моделей практично однакова – 1300$. Головним недоліком DJI Mavic Pro у порівнянні з DJI Fantom 4 є менший кут огляду: у першого 78 градусів, а у другого – 94. Другим мінусом є менша тривалість зйомки на 5 хвилин.

>

Якщо ж ви не хочете ризикувати 1300$ на початковому етапі бізнесу. Але готові ризикнути вибрати значно дешевше модель квадрокоптера (за 400$-700$), тоді при виборі слід враховувати особливості:

 1. На недорогих квадрокоптерах дуже маленький бітрейт у камерах 65 мегабіт/сек. Через такі кодеки важко уникнути шумів (сильно помітну вже на експозиціях -0,5 -0,7). А на авто-експозиції знімати не рекомендується, ви не отримаєте бажаного результату, поки що це лише функція для маркетингових продажів.
 2. Режим зйомки S-Log та Log-C призначений для створення картинки в широкому динамічному діапазоні, але на недорогих камерах результат буде гіршим, ніж режим Cinema. Log має більш високий динамічний діапазон ніж Cinema, але через це суттєво розпливається малюнок у низькому бітрейті. Режим Cinema має менший динамічний діапазон, але видає в міру контрастну картинку порівняно з режимом Normal.
 3. Всі коптери падають тому краще не купувати з у в/в стані. Геометрія конструкції коптера та високо точно налаштовані осі двигунів можуть бути порушені. Підвіси камери дуже дорогі.
 4. Автоматичні облети перешкод ненадійні. Також часто непередбачено поводиться режим folow me. Наявність цих функцій не повинна впливати на ваш вибір.
 5. Готуйте до автоматичних режимів аварійної посадки. Наприклад, при недостатньо зарядженому акумуляторі коптер повільно знижується і не можна нічого поміняти, а в цей момент він може бути над водоймою.

При покупці не приймайте рішення емоційно. Зважте все за і проти, і тільки тоді робіть свій правильний вибір.

Аксесуари для квадрокоптера та зйомки з висоти пташиного польоту

Для створення відео та фото аерозйомки квадрокоптером з висоти пташиного польоту нам знадобляться наступні незамінні аксесуари:

 1. Насамперед сам квадрокоптер із відеокамерою. Вибір моделі квадрокоптера з хорошим співвідношенням ціни та якості слід розглядати з ухилом до якості.
 2. Окуляри для квадрокоптера.
 3. Поляризаційний фільтр. Він обов'язково необхідний на висоті понад 80 метрів інакше картинка сильно синітиме в тінях (баланс білого не допоможе).
 4. Поляризаційний фільтр.
 5. Підвіска камери з придушенням вібрації (на дорогих моделях йде в комплекті). Без цього стабілізатора може з'являтися ефект Роллінг-шаттер (коли зображення пливе як жиле під час зйомки фото або тремтить під час зйомки відео в русі). Так само неприпустима зйомка з квадрокоптера при найменших подряпинах на будь-якому вентиляторі. У такі випадки перед зйомкою краще поміняти комплект гвинтів, інакше виникне вібрація і ніякий стабілізатор не допоможе. Ролінг-шаттер дуже складно усунути в процесі монтажу відео та навіть фото. При сильному вітрі неможливо уникнути ефекту ролінг-шаттер.
 6. Підвіска камери.
 7. Запасний акумулятор. Одного акумулятора вистачить приблизно на 20 хвилин безперервної аерозйомки. 3 акумулятори для квадрокоптера достатньо для відеозйомки об'єкта будь-якої складності. Неоригінальні акумулятори неприпустимі! Відомі випадки раптової відмови неоригінальних акумуляторів. В результаті дорогий пристрій з камерою може впасти з великої висоти в непередбачуваний момент і непередбачуване місце.
 8. Запасний акумулятор.
 9. Так само непогано мати запасний комплект гвинтів. При випадковому пошкодженні гвинтів їх можна замінити та закінчити роботу у високій якості.
 10. комплект гвинтів.

Далі розглянемо найпридатніші бюджетні моделі квадрокоптерів, які здатні виробляти відео і фото контент, що продається.

Безпілотні літальні апарати та юридична відповідальність

Дрон спалив ліс.

Варто відзначити, що займаючись аерозйомкою вам слід враховувати юридичні аспекти, про які ви раніше ніколи не знали. Зйомка масового скупчення людей або випадкові потрапляння до кадру приватних об'єктів наражає автора відео на ризик з юридичного боку. Наприклад, у Москві взагалі не можна літати коптерам. А у США польоти забороняються поза межами видимості оператора.

Порушення повітряного простору може призвести до відчутних штрафів. Фактично це керування безпілотним літальним апаратом із порушенням повітряного простору заборонених зон.

Для боротьби з небажаною відеозйомкою із квадрокоптера сьогодні застосовуються системи для придушення сигналу зв'язку пульта з коптером. Ці розумні системи можуть замінювати дані GPS. При втраті зв'язку з пультом коптер повинен повертатися до господаря за сигналом GPS, але ці системи підмінюють дані та коптер летить за іншою адресою. Крім того, системи можуть перехоплювати керування коптером.

Не можна літати біля аеропортів! Не вірте доповідям, в яких вказується що при зіткненні літака з квадрокоптером виходити такі ж пошкодження як при зіткненні з птахом. Коптер має щільний акумулятор вагою до 1кг. Цього достатньо, щоб суттєво пошкодити двигун літака аж до урвища лопат або загоряння.

У цьому розділі також слід згадати про дотримання техніки безпеки. Увага! Якщо впав дрон не можна відразу його піднімати. Слід переконатися, що двигуни дійсно вимкнулися і лопаті вентиляторів не дернуться, коли ви його підніматимете своїми руками.

Сьогодні ринок продажу квадрокоптерів для комерційних цілей розтане з темпом +25% на рік. 2020 року його оборот перевищить кілька мільярдів доларів. Якщо професійно підійти до реалізації цієї бізнес-ідеї. То можна швидко створити цікаве джерело доходу з невеликими вкладеннями.

ua ru