Як зробити плуг своїми руками для мотоблоку та трактора

Виготовити плуг своїми руками може кожен, варто лише підготувати деталі та дотримуватись алгоритму. Освоївши технологію виробництва, ви зможете відкрити прибутковий бізнес! У цьому вам допоможуть наші 3D-моделі, а також детальна інформація щодо кожного етапу виробництва. Все навіть простіше, ніж вам здається!

Виготовлення першого саморобного плуга в гаражі

Влаштування корпусу плуга.

За наявності схем та креслень з точними розмірами плуг можна виготовити навіть із металобрухту. Мінімальний набір інструментів знадобиться:

 • зварювальний апарат;
 • болгарка;
 • електродрель з набором свердл по металу;
 • зручні лещата;
 • молоток;
 • болти, гайки, шайби, пружинні шайби Гровера.

Спочатку не варто поспішати і рекомендується свій перший плуг зробити навчальним із жерсті. Це дозволить на початковому етапі набути невеликого досвіду та впевненості при мінімальному ризику зіпсувати заготівлі. Далі можна вже впевнено братися за виготовлення повноцінного плуга як за моделлю дослідного зразка. Впевненості в успішному виробництві другого плуга буде в рази більша, а якість вища.

Виробництво саморобних плугів вдома за кресленнями

Креслення двокорпусного ПН-2-20.

Спочатку розглянемо плуг для мотоблока або мінітрактора, який можна зробити своїми руками за кресленнями. Для візуального аналізу пристрою рекомендуємо безкоштовно скачати креслення двокорпусного плуга ПН-2-20.

Цей плуг агрегатується із сільгосптехнікою тягового класу 0,2. Це можуть бути важкі мотоблоки або міні-трактори:

 • Білорусь-082;
 • Білорусь-112;
 • Білорусь-132Н;
 • Білорусь-08К;
 • КМЗ-012, Т-0,2 (Уралець);
 • ХТЗ-8 (Прикарпатець).

Короткі технічні характеристики плуга ПН-2-20:

 • ширина захвату – 0,4м;
 • глибина обробітку ґрунту – до 25см;
 • продуктивність – до 0,05 га/година;
 • маса конструкції – 67кг.

Обробка великої ділянки землі є трудомістким та енерговитратним процесом, у якому не обійтися без використання технічних пристроїв. Завдяки плугу, ґрунт можна належним чином підготувати до посівної, а також обробити для позбавлення від бур'янів та сухостою після збирання врожаю.

Плуг кріпиться до механізованої техніки, яка за допомогою високої тяглової сили приводить агрегат у рух. У процесі роботи з плугом верхній шар ґрунту піддягається лемешом, а потім просто перевертається. Це дозволяє не лише розпушити землю, а й покращити її аерацію. Більш того, обробіток ґрунту за допомогою плуга знищує до 90% бур'янів, що ростуть на ділянці!

Як виготовити цей корисний агрегат, який потрібний у кожному господарстві? Для початку потрібно подбати про придбання необхідних високоякісних матеріалів. Для лопат плуга знадобиться сталь товщиною близько 5 мм. Сам лемеш слід зробити знімним, щоб його періодично можна було діставати та загострювати. Для корпусу використовуйте загартовану сталь, яку перед зварюванням не завадить обробити протикорозійними розчинами.

Щоб виготовити спеціальний функціональний відвал для плуга, обов'язково дотримуйтесь наступних рекомендацій:

 1. З металевого листа виріжте циліндричну робочу поверхню відвалу.
 2. За допомогою листозгину викроєні деталі загинаються на 22-23 градуси, при цьому останні строго підганяються під необхідні форму та розмір.
 3. Врахуйте, що розмір порожнистої металевої труби для відвалу становить близько 55-59 сантиметрів завдовжки. Товщина стін не повинна перевищувати 5 міліметрів.
 4. Заготовку відвалу потрібно попередньо нагріти, щоб потім зробити матричне вигинання.

Будь-який корпус для кола можна виготовити з металевого листа товщиною не менше 3-4 міліметрів. З нього вирізається квадрат зі сторонами 50 на 50 сантиметрів, до якого потрібно послідовно приробити лемеш, бічні щитки та відвал. При цьому слідкуйте за суворим дотриманням потрібних кутів між комплектуючими плугами. Наявність проміжків або неточностей при монтуванні може згубно позначитися на довговічності агрегату. Зваривши всі деталі між собою, потрібно зачистити шви, а лемеш з відвалом бажано зашкурити, щоб уникнути появи іржі.

Коли Ви освоїте всі тонкощі виготовлення плуга для мотоблоків та мінітракторів можна переходити на складніші завдання.

Плуг оборотний 5 корпусний на Т-150 (ПЛП-5-35):

Креслення п'ятикорпусного плуга.

Це 3D-модель 5-ти корпусного оборотного причіпного плуга ПЛП-5-35 на трактор Т-150 або інші трактори з тяговим класом 3 та вище. Використовуючи цю 3D-модель плуга для виробництва, Вам не потрібні креслення. Конструкція розібрана більш ніж на 100 деталей до дрібниць. Проект створено в 3D-форматі CAD файлів *.STEP. Цей формат підтримується безліччю CAD-редакторів, у тому числі безкоштовним FreeCAD.

Завантажити оборотний 5 корпусний на Т-150

Примітка. Працювати із форматом STEP у програмі FreeCAD не дуже зручно. Програма вимагає багато ресурсів комп'ютера, щоб завантажити всі деталі пристрою. Тільки на відкриття файлу на середньому ноутбуці потрібно близько 10 хвилин. За можливості скористайтесь платною професійною програмою AutoCAD.

Як правильно відрегулювати плуг

Налаштування плуга на міні-тракторі.

Завдяки тому, що ви робите плуг своїми руками, відкривається можливість підганяти розміри лемеша та відвалу під усі потрібні вам параметри. Ви можете легко відрегулювати ширину або глибину дії плуга в залежності від того, які саме роботи потрібно виконувати на полі, на городі та саду. Також ви можете регулювати параметри плуга з урахуванням того, якою потужністю має ваш трактор (або мотоблок). Це дозволить використовувати зібраний агрегат з максимальною корисністю, уникнувши перегріву або поломки тягової техніки.

Етапи налаштування плуга:

 1. Підкручуємо гайки на кріпленнях, але не перетягуємо.
 2. Фіксуємо плуг із кріпленням за допомогою двох металевих штирів.
 3. Проводимо балансування, виставляючи потрібний кут нахилу.
 4. Перевіряємо якість роботи плуга в польових умовах, а за потреби коригуємо спочатку виставлені параметри.

Пам'ятайте, що скрупульозне та точне налаштування дозволить виконати весь необхідний фронт робіт набагато швидше та ефективніше з меншими витратами палива!

Чи можна плугом копати картоплю

Плуг для копання картоплі.

Багато досвідчених аграріїв використовують плуг у процесі збирання врожаю картоплі. Так вони суттєво спрощують собі життя, позбавляючись необхідності викопувати сотні, а то й тисячі бульб картоплі. Виникає питання лише, яким плугом копати картоплю?

Для цього використовуються спеціальні плуги з глибоким заляганням лопатей. Але за такого способу дуже важливо враховувати глибину, де росте картопля. В іншому випадку ви ризикуєте втратити певний відсоток зібраного товару. Щоб уникнути неприємних наслідків, плуг потрібно точно налаштувати під роботу в конкретних умовах.

Зробивши оборотний плуг власноруч, ви на довгі роки полегшите своє життя під час садово-польових робіт. А освоївши бізнес з виготовлення та продажу цього агрегату, ви ще й неодмінно знайдете стабільний заробіток. Настав час відкривати власну справу!

Виробництво плугів у домашніх умовах як бізнес

Оборотний 2-х або 5-ти корпусний плуг можна легко сконструювати своїми руками за наявності всіх деталей пристрою. При цьому фінансові вкладення будуть цілком доступними. Освоївши процес виготовлення продукції, слід розпочати реалізацію бізнес-ідеї з продажу зроблених власноруч плугів. Ця справа є досить прибутковою. За оцінками фахівців, рентабельність такого бізнесу становить близько 70%. Отже, вибравши цей напрямок, ви зможете забезпечити собі прибутковий домашній бізнес!

Читайте також:

Як зібрати причіп 2 ПТС-4 для трактора в гаражі.

Як зробити дискову борону своїми руками.

ua ru