Бізнес-план з виробництва сонячних електростанцій

Електроенергетика завжди займає перші місця серед провідних галузей промисловості. Попит та ціна на електроенергію зростатиме завжди. Все більше з'являються прилади, пристрої та транспортні засоби, що працюють виключно від електроенергії. У Франції вже прийняли план до 2040 року повністю відмовитися від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. У Німеччині планують реалізувати цей план до 2030-го.

Сонячна електростанція як бізнес у домашніх умовах

Будинок з електростанцією.

Завдяки сучасним технологіям сьогодні цілком доступно придбати сонячну електростанцію та організувати власне виробництво електроенергії.

Енергію від сонячних батарей можна використовувати для виробництва електрики, опалення об'єктів будь-якої площі, організації систем вентилювання або підігріву води. Бізнес-ідея з виробництва батарей та реалізації сонячної енергії швидко принесе дохід.

Ідеї для отримання прибутку із сонячної електростанції

Теплиця на сонячних панелях.

Бізнес-ідея з виробництва електроенергії на своїй сонячній міні-електростанції приваблива з якого боку не подивися. На калькуляторах зеленого тарифу після розрахунків виходить, що все обладнання можна окупити не раніше ніж через 5 років. Але ж протягом цих 5-ти років Ви все одно будете користуватися і платити за електроенергію. Крім того, через п'ять років ціна на електроенергію зросте у всьому світі і тим більше у нашій країні. Так що насправді терміни окупності обладнання будуть набагато коротшими, ніж 5 років. Тим більше, що зелений тариф – це найменш прибуткове джерело доходу від реалізації електроенергії. Нижче пропонуємо до Вашої уваги розглянути всілякі варіанти для пошуку різних шляхів реалізації та нових ринків збуту.

Бізнес-ідеї для виробництва та реалізації сонячної електроенергії:

 1. Продаж електроенергії державі за зеленим тарифом. Підприємства і навіть фізичні особи мають можливість реалізувати електроенергію, вироблену від поновлюваних джерел енергії (сонце, вітер, біомаса, а також вода – міні ГЕС ), за спеціальним тарифом.
 2. Інвертер.
 3. Виробництво продукції на устаткуванні споживає багато електроенергії. На державу сподівайся, а сам не поганяй. Зелений тариф – це, звичайно, добре, але складно спрогнозувати перспективи. Оскільки наша держава не вселяє особливої довіри, варто розглянути альтернативні ринки збуту, щоб Ваш бізнес був більш незалежним. Сонячна електростанція на виробництві дозволяє істотно знизити собівартість продукції, що призводить до істотного збільшення чистого прибутку при його реалізації.
 4. Таблиця промислових бізнес-ідей, що вимагають багато електроенергії для виробництва продукції:

  № п/пВиробниче обладнання, що активно витрачає електроенергію
  1proizvodstvo-briketov-iz-opilokГідравлічний прес для виробництва брикетів
  2rezka-kamnya-v-domashnih-usloviyahВерстат для різання каменю
  3proizvodstvo- pelletПрес-гранулятор для виробництва пелет
  4sostav- kombikormaПрес-гранулятор для виробництва гранульованого комбікорму
  5kormoekstruderКормоекструдер для виробництва екструдованих комбікормів
  6 masloboyka-podsolnechnogo-maslaОлія-прес для виробництва соняшникової олії
  7оборудування-dlya-proizvodstva-posudyДеревообробні верстати для виробництва дерев'яного посуду
  8vyrashchivanie- pomidorovТеплиця для вирощування помідорів
 5. Продаж електроенергії підприємствам. Можна скласти конкуренцію державі щодо надання електроенергії для дрібних промисловців та невеликих приватних підприємств. Наприклад, надати гараж, склад, ангар у безкоштовну оренду, лише за умови, що орендар споживатиме не менше ніж 8000 кВт на місяць. Така пропозиція більш ніж приваблива для виробника. Погодьтеся, орендарю все одно кому платити за ці 8000 кВт електроенергії – державі чи Вам.
 6. Гаражі підприємств.
 7. Продаж електроенергії разом з наданням платних послуг. Наприклад, сонячні панелі все частіше використовуються для нагрівання води та обігріву приміщення в платних басейнах. На таке об'ємне обігрів потрібно багато електроенергії, за яку платитимуть відвідувачі басейну.
 8. Критий басейн.
 9. Своє заправлення для електромобілів. Для будівництва заправок електромобілів непотрібно великих фінансових вкладень. Достатньо навіть одного стовпця з розеткою та лічильник. Цей проект з невеликим порогом входу для інвестицій. Поки що на дорогах ще мало електромобілів, але з кожним роком їх усе більше. Необхідно вибрати гарне місце у спальному раніше, щоб отримати постійних клієнтів. Більше того, для цього бізнесу існують навіть мобільні сонячні електростанції, які можуть змінювати своє місце розташування.
 10. Заправка для електромобілів.

Як бачите не одним зеленим тарифом, можна робити бізнес на сонячній електростанції. Хоча з іншого боку, незважаючи на те, що наша держава експортує електроенергію до європейських країн, для багатьох міст у зимовий період відключають світло. А внутрішні показники споживання електроенергії зростають з кожним роком. Тому питання актуальності «зеленого тарифу» буде ще відкрито досить довгий час, щоб окупити інвестиції.

Сонячна електростанція для дому та бізнесу

Автономний проект.

Прогрес не стоїть на місці, і сьогодні сонячна міні-електростанція для будинку суттєво вдосконалилася в ефективності та зменшилася як у розмірах, так і в ціні. Чого варта лише акумуляторна батарея «PowerWall» для побутових потреб від всесвітньо відомого виробника електромобілів «Tesla». Ілон Маск презентував уже друге покоління батареї "Tesla PowerWall 2". Вона здатна максимально швидко накопичувати електричний струм від сонячних панелей. Найдешевша модель PowerWall за 3000$, ємність складає 7 кВт/год. Усього за 3500 $ вже можна придбати батарею PowerWall 2 з ємністю 10кВт/год. Це дозволяє споживачеві побудувати сонячну електростанцію самостійно. Адже головне та найдорожче обладнання у сонячній електростанції це акумуляторна батарея. PowerWall – має всі необхідні функції для контролю зарядки та експлуатації пристрою, крім того має можливість підключення до інтернету та можливість надсилання повідомлень про стан роботи цілої станції.

Можна скористатися готовим рішенням. Повний комплект надійної сонячної електростанції з потужністю 20кВт/год марки VINUR можна придбати за 20 000$. Виробник надає 5 років гарантії!

Технічні характеристики:

ХарактеристикаПоказник
Максимальна потужність20 000 Вт
Тип сонячної електростанціїМережева (on-grid)
Потужність одного фотоелектричного модуля250 Вт
Кількість фотоелектричних модулів80 шт.
Сумарна потужність фотоелектричних модулів20 000 Вт
Необхідна площа для встановлення фотоелектричних модулів136 м2
Потужність інвертора20 000 Вт
Вихідна напруга інвертора380В (трифазний)
Середнє виробництво електроенергії на місяць1 612 кВт/год
Сумарне виробництво електроенергії за рік19 344 кВт/год

Графік річної продуктивності, в кВт/год:

.

Виробництво та реалізація сонячної електроенергії як бізнес-проект

Автономний проект.

Тепер складаємо бізнес-план, грамотно підбираємо нішу та цільову аудиторію. Популярність альтернативних ресурсів енергії зростає з кожним днем. Якщо в Європі, Америці та скандинавських країнах сонячними батареями мало кого здивуєш, то у нас ця ніша практично не зайнята. У всьому світі бізнес-ідеї, пов'язані з використанням сонячних батарей, хоч і вимагають великих вкладень, але активно підтримуються інвесторами та венчурними фондами, а також швидко окупаються та приносять прибуток.

З чого почати: аспекти, які потрібно врахувати у бізнес-плані

У бізнес-плані зважте на типові для будь-якого бізнесу питання: де шукати постачальників, яке обладнання закупити і які приміщення підійдуть під офіс/склад. Варто виділити час на оформлення ІП або інших форм власності, а також отримати всі необхідні дозволи на встановлення систем альтернативної енергії. Зверніть увагу, що при постачанні своїх послуг потрібно буде укладати договори. Продумайте цей момент, оскільки типових документів із цього питання мало, а комерційні організації однозначно вимагатимуть від вас документації належного рівня.

Підбираємо нішу та визначаємо цільову аудиторію

Існує безліч варіантів підбору цільової аудиторії під цілі та плани вашого бізнесу:

 1. Якщо ви обладнатимете будинки системами переробки сонячної енергії в тепло для батарей або в електрику, потрібно орієнтуватися на власників власних будинків або заміських дач з високим рівнем доходу.
 2. Якщо ж ви орієнтуватиметеся на обслуговування комерційних об'єктів, наприклад, встановлюватиме комплекти батарей для обігріву басейнів, варто шукати клієнтів серед спортивних центрів, закритих аквапарків, великих SPA-центрів, ігрових зон.
 3. Також можна влаштувати виробництво електрики за рахунок сонячних батарей для продажу електрики за «зеленим тарифом». Концепція цього вже згадувалася: ви підключаєте з виробництва «зелений лічильник», який вичитує, скільки енергії споживало підприємство, а скільки «залило» у мережу. Різницю у грошовому еквіваленті вам виплачує держава.

Чому бізнес-ідея на сонячних батареях – це вигідно?

Сонячні панелі.

Комплект сонячної електростанції для будинку з продуктивністю до 20кВт/год обійдеться в 20 000$. При цьому споживачі альтернативної енергії не лише економлять на опаленні, вентилюванні чи електриці, а й можуть продавати надлишки енергії, яку вони не споживали, державі за «зеленим тарифом». Більш потужні системи для переробки сонячного світла у тепло чи електрику допоможуть значно знизити витрати на енергію великим підприємствам (торговим та розважальним точкам, заводам і навіть державним установам). У зв'язку з цим проблем із мотивуванням клієнтів для замовлення не виникне.

Налагодивши співпрацю з приватними будинками, фермерськими господарствами або промисловими підприємствами, ви зможете окупити бізнес із виробництва та встановлення сонячних систем та міні-електростанцій за 1-2 роки, при цьому отримувати стабільний прибуток. Поки ніша не зайнята, а популярність альтернативних видів енергії лише зростає, втілювати в життя цю бізнес-ідею дуже вигідно.

ua ru